AKTUALNOŚCI 2017/18


| wrzesień | październik | listopad | grudzień | styczeń-luty | marzec | kwiecień | maj | czerwiec |


XVII DZIEŃ PAPIESKI 2017
Idźmy naprzód z nadzieją!

31.10.2017


A.S.

**************************

REGIONALNY KONKURS PROFILAKTYCZNY

27.10.2017

Uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w regionalnym konkursie profilaktycznym - Alkoholowi mówimy - NIE! w Garwolinie.

Wykonali wiele ciekawych prac plastycznych, które zostały wysłane na ten konkurs.

Troje uczniów zostało nagrodzonych:

 • II miejsce - Damian Wiśnioch kl. IIB gimnazjum
 • III miejsce - Wiktoria Napora - kl. VIa
 • Wyróżnienie - Aleksandra Seremak - kl. VIc

Gratulujemy uczniom i życzymy dalszych sukcesów plastycznych.

Ewa Rogulska
A.S.

**************************

WYCIECZKA DO RADIA

24.10.2017

W dniu 24 października uczniowie klas gimnazjalnych poznali pracę Katolickiego Radia Podlasie. Wyjazd odbył się w ramach realizacji projektu Szkoła Równych Szans VI edycja, współfinansowanego przez Unię Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżetu państwa.

Więcej...

Z. Beczek
A.S.

GMINNY DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
13 października 2017

14.10.2017

Wymagajcie od siebie,
choćby inni od was nie wymagali

Jan Paweł II

Słowa te były mottem tegorocznych obchodów Święta Edukacji Narodowej.

Na uroczystość przybyli:

 • wójt gminy Sobolew p. Andrzej Koszutski
 • dyrektorzy sąsiednich szkół
 • nauczyciele z okolicznych szkół
 • dyrektor naszej szkoły p. Krzysztof Łapacz
 • nauczyciele
 • uczniowie
 • pracownicy obsługi
 • rodzice

Pan dyrektor serdecznie powitał zgromadzonych, a następnie złożył najserdeczniejsze życzenia i szczere wyrazy uznania za pracę. Stwierdził, iż praca nauczyciela nie jest łatwa i wymaga ciągłego kształcenia, cierpliwości oraz talentu wychowawczego.

Po przemówieniu przyszła pora na część artystyczną. Szkolny chór przepięknie wykonał dwie pieśni. W dalszej części wysłuchaliśmy Wiadomości szkolnych oraz podejrzeliśmy co dzieje się podczas przerwy w pokoju nauczycielskim. Scenkę Duża przerwa odegrały panie ze świetlicy. Wszyscy podziwialiśmy prześliczny śpiew p. Zosi oraz p. Pauliny.

Taniec Zorby wszystkich poderwał do tańca. Tancerze zaprezentowali się w strojach w kolorze białym, czerwonym i czarnym.

Wreszcie przyszła pora na wręczenie nagród dla nauczycieli. Następnie uczniowie wręczyli kwiaty i złożyli życzenia. Podziękowali swoim nauczycielom za trud i poświęcenie włożone w edukację oraz wychowanie młodzieży szkolnej, za przewodnictwo w drodze do zdobywania wiedzy, odkrywania prawdy i kształtowania postaw.

Życzymy także wiele cierpliwości, życzliwości i uśmiechu na co dzień.

D. Błachnio
A.S.

**************************

SPEKTAKL PROFILAKTYCZNY

11.10.2017

W dniu 11.10.2017 roku młodzież z klas III gimnazjum wraz z pedagogiem i nauczycielami udała się do Miejskiego Centrum Kultury w Garwolinie na spektakl profilaktyczny Ćpunka. Spektakl ten jest sceniczną adaptacją książki Barbary Rosiek pod tym samym tytułem. Jak mówi autorka książki - „To przejmująco bolesna, prawdziwa i poruszająca opowieść o życiu współczesnej młodzieży, której przychodzi dorastać w świecie wyścigu szczurów i rozbestwionego konsumpcjonizmu, pigułek gwałtu i dopalaczy, przemocy i chorych ambicji „korporodziców”, i wreszcie obojętności otoczenia, w tym najbliższego”.

Sztukę tą wystawił gościnnie w Garwolinie - Kielecki Teatr Lektur. Spektakl został sfinansowany przez Gminną Komisję rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sobolewie, za co serdecznie dziękujemy.

R. Jankowska-Babik
A.S.

**************************

Poranki czytelnicze w klasie 0b

11.10.2017

Dnia 11 października, w klasie 0b, rozpoczęto akcję poranki czytelnicze, które będą się odbywać systematycznie w każdą środę. Dzisiaj bajki czytała p. Olga Wdowicka.

Wych. D. Dubrow
A.S.

**************************

Piosenkostop

10.10.2017

10 października 2017 r. dzieci z oddziału przedszkolnego 0a oraz uczniowie klas Ib i Ic byli w Ośrodku Kultury w Garwolinie obejrzeli przedstawienie teatralne pt.: "Piosenkostop".

Spektakl poruszał niezwykle ważny temat, jakim jest bezpieczeństwo - na drodze, w szkole i w domu. Dzieci, z pomocą pana policjanta, utrwaliły sobie m.in. zasady poruszania się po drogach, rodzaje i znaczenie znaków drogowych oraz numery telefonów alarmowych.

Policjant przestrzegł ich przed kontaktami z nieznajomymi. Na scenie rozbawiał nas kosmonauta w rakiecie i strach na wróble, a pan policjant przypominał nam zasady bezpieczeństwa na drodze. Przedstawienie było niezwykle pouczające. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spektaklu, dzięki czemu przypominali sobie zasady ruchu drogowego.

Drugim punktem wycieczki był pobyt w sali zabaw. Wszyscy doskonale się bawili.

Wycieczka bardzo nam się podobała i dzieci nie mogą doczekać się kolejnego grupowego wyjazdu.

M. Michalec
A.S.

**************************

Koncert zespołu KWIECISTE GWIAZDY
Polska-Ukraina

5.10.2017

Dnia 5 października 2017 r. w deszczowe popołudnie zawitał do naszej szkoły z prawie godzinnym opóźnieniem Teatr Tańca Kwieciste gwiazdy z Ukrainy. Spóźnienie zrozumiałe - przecież Ukraina nie leży tak blisko Sobolewa.

Występ odbył się na sali gimnastycznej przed licznie zgromadzonymi uczniami ze szkoły podstawowej.

Na początku dyrektor naszej szkoły p. K. Łapacz serdecznie powitał przybyłych gości. Po słowach powitania rozległy się gromkie brawa.

Następnie głos zabrał kierownik teatru. W kilku słowach przedstawił niezwykle ciekawą historię zespołu. Teatr Tańca powstał przy Rodzinnym Domu Dziecka w 1996 r. w miejscowości Kiwrery. W skład zespołu wchodzą uczniowie ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Tancerze sami projektują swoje stroje oraz sami dobierają muzykę.

Po krótkich przemowach wreszcie nadeszła pora na tańce. Tancerze starali się zaprezentować zebranym wszystkie najważniejsze formy tańca. Każdy taniec poprzedzony był słownym wstępem.

Na początku Kwieciste gwiazdy zaprezentowały nam ukraiński taniec ludowy. Taniec ukazywał w jaki sposób dawniej chłopcy podrywali dziewczęta. Następnie soliści Teatru Tańca zaprezentowali się w balecie klasycznym. Tuż przed ich występem prowadzący jako ciekawostkę podał, iż pierwszy występ klasycznego baletu odbył się w 1581 r. w Paryżu.

Watra górali karpackich - to kolejny taniec. (Dla przypomnienia - watra znaczy ognisko). Do tego skocznego tańca artyści założyli stroje w ognistych barwach.

Później mogliśmy obejrzeć taniec współczesny. Tu ciekawostka: taniec współczesny powstał na przełomie XIX i XX wieku. W tańcu tym liczy się ciężar ciała i grawitacja.

Po tańcu współczesnym przyszła kolej na taniec argentyński i rumbę.

Na zakończenie zespół zaprezentował utwór specjalnie skomponowany dla potrzeb teatru Dajmy dzieciom uśmiech.

Kierownik Teatru Tańca na pożegnanie przekazał nam garść ciekawostek o zespole:

 • Zespól uczestniczył w ubiegłym roku na Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie i jako jedyny koncertował tam dwukrotnie.
 • Kwieciste gwiazdy podróżują po Polsce od 1996 r. , czyli od momentu powstania.
 • W garderobie zespołu zgromadzono ok. 5000 strojów (na trzech piętrach).

Niestety ze względu na brak czasu nie było bisów.

Występ Teatru Tańca dostarczył nam wielu niezapomnianych przeżyć

D. Błachnio
A.S.

**************************

Dobrze jemy ze szkołą na widelcu

3.10.2017

Uczniowie naszej szkoły biorą udział w projekcie Dobrze jemy ze szkoła na widelcu. Podczas całego roku szkolnego dzieci będą uczyły się zasad zdrowego odżywiania i kształtowały nawyk dbałości o zdrowie.

3 października klasa Ia przyrządziła pyszny koktajl owocowy w dwóch smakach. Jeden z owoców tropikalnych z miętą, drugi - z pysznych truskawek i malin. Uczniowie tak znakomicie przygotowali się do lekcji, że z przyniesionych owoców przygotowali „talerz zdrowia”. Zadaniem domowym dla uczniów jest przygotowanie zdrowego i pysznego posiłku z przepisu zamieszczonego w ulotce Dobrze jemy ze szkołą na widelcu.

Koordynator projektu: J. Banaszek
A.S.

**************************

ZERÓWKI NA PLACU ZABAW

2.10.2017

A.S.

**************************

PRÓBNA EWAKUACJA SZKOŁY

2.10.2017

A.S.

**************************

Galerie zdjęć kryją się pod miniaturkami. Chcesz obejrzeć - kliknij w zdjęcie

Liczba wejść
Copyright (c) 2006. Wszystkie prawa zastrzeżone.