AKTUALNOŚCI 2017/18


| wrzesień | październik | listopad | grudzień | styczeń-luty | marzec | kwiecień | maj | czerwiec |


OGŁOSZENIE

30.05.2018

Piątek, 1 czerwca 2018 jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.

Dyrekcja
by as

**************************

Sukces na XIII Powiatowym Festiwalu Piosenki Europejskiej w Garwolinie

29.05.2018

29 maja 2018 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 CKU im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie odbył się XIII Powiatowy Festiwal Piosenki Europejskiej. Celem festiwalu było promowanie kultury europejskiej oraz prezentacja dorobku artystycznego uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu naszego powiatu. Na festiwalu wystąpiło ponad 100 wykonawców, którzy zaprezentowali utwory ulubionych kompozytorów. Przeważały piosenki anglojęzyczne oraz w języku polskim. Uczestnicy byli oceniani w kategoriach: soliści, zespoły wokalne, zespoły wokalno-instrumentalne w odpowiednich kategoriach wiekowych. Poziom artystyczny uczestników konkursu był bardzo wysoki, ponieważ większość wykonawców jest uczniami szkół muzycznych. Wiadomość, która ucieszy wszystkich to sukces naszych uczniów występujących na tym festiwalu. Weronika Kalbarczyk (zaśpiewała piosenkę „Byle jak” z repertuaru Margaret) i Angelika Gugała (Chcę tu zostać – Farba) zajęły 3 miejsce w swej kategorii otrzymując z rąk Starosty Powiatu Garwolińskiego Marka Chciałowskiego dyplomy i nagrody rzeczowe. Wyróżnienia otrzymały Marta Kusak za piosenkę „Tyle słońca w całym mieście” oraz Inga Sierańska za „Meluzynę”. Do konkursu dziewczyny przygotował Krzysztof Szostak. Gratulujemy dziewczynom i życzymy kolejnych sukcesów.

Dostarczył K. Sz.
by as

**************************

XVII BIESIADA RODZINNA

27.05.2018

W niedzielę 27 maja 2018 r. na obiektach sportowych odbyła się tradycyjnie 17 BIESIADA RODZINNA.

To wydarzenie zgromadziło dużą część społeczności szkolnej oraz gminnej. Do atrakcyjności imprezy przyczynili się liczni sponsorzy, których z roku na rok przybywa.

w organizację biesiady, na której każdy mógł znaleźć coś dla siebie, byli zaangażowani nauczyciele, uczniowie i ich rodzice.

Niedzielny festyn rozpoczął się o godzinie 15.00. Główne występy odbywały się na przepięknie udekorowanej scenie, która usytuowana była tuż przy wejściu do hali sportowej.

Zgromadzeni mogli wysłuchać piosenek ekologicznych, wierszy w wykonaniu uczestników konkursu recytatorskiego.

Odbyła się też godzina patriotyczna, na którą składały się wiersze i piosenki o tematyce patriotycznej oraz taniec z flagami. Na scenie zaprezentowały się również nasze szkolne grupy taneczne.

W tym samym czasie na boisku szkolnym trwały imprezy towarzyszące: zawody sportowe (z nagrodami) dla dzieci i rodziców oraz pokaz gaszenia pożaru w wykonaniu strażaków z OSP Sobolew.

Ponadto uczniowie z kl. I-III wzięli udział w warsztatach z kodowania.

Najmłodsze dzieci mogły bawić się na Dmuchanym Placu Zabaw.

Starsi uczniowie aktywnie spędzali czas tworząc ozdoby z masy porcelanowej, tworząc gigantyczne bańki mydlane i Mega rysunki oraz strzelając z łuku do tarczy.

Na głodnych i spragnionych czekał bufet serwujący posiłki na zimno i gorąco.

Pogoda dopisała, było wesoło i miło.

Następna biesiada już za rok.

D.B.
by as

Na biesiadę przyjechałem z rodziną o godzinie 15.00. Na początku rozglądałem się bo nie wiedziałem co robić. Dopiero o 15:26 podjąłem decyzję by pójść na euro bungee. Skakałem jakieś 10 metrów nad ziemią przez 15 minut (za 3 zł). Było warto. Serio.

Euro bungee i rzut oponą to jedna z 16 atrakcji przygotowanych na biesiadę.

Moja mama brała udział w zawodach - rzut beretem i zajęła II miejsce.

Pod koniec było chyba najlepiej. Strażacy odpalili armatkę wodną z pianą. Zrobiłem sobie bekę z kolegi, który wskoczył w pianę. Przezwałem go smouman, a on się śmiał.

Choć sam nie lubię piany to i tak wskoczyłem do niej. To było mega.

To była najlepsza biesiada.

Franek Olek kl. IIIa SP
by as

**************************

Dzień Matki w klasie 0b

25.05.2018

Dnia 25 maja 2018 r. w klasie 0b odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki. Uczniowie dla swoich mam przygotowali przedstawienie pt.: Nasze kochane Mamy oraz zaśpiewali piosenki okolicznościowe. Największym hitem okazały się tańce - Chocolate choco choco w wykonaniu dziewczynek oraz taniec chłopców do utworu Wymarzona. Dużą atrakcją okazał się tort wykonany przez p. Szaniawską w środku z niespodzianką. Tym występem dzieci miały możliwość okazać swoim mamom wdzięczność, szacunek i miłość. Dalsza część uroczystości przebiegła w miłej i serdecznej atmosferze.

Prawa autorskie: Walenda Agnieszka (rodzic)

D. Dubrow
by as

**************************

III Ogólnopolski Konkurs Plastyczny
Pejzaże Polski

22.05.2018

Dnia 22 maja 2018 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Bartoszycach odbyło się posiedzenie komisji w celu oceny prac III Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego ''PEJZAŻE''. Na konkurs wpłynęło 400 prac. Najwięcej - 225 w kategorii szkół podstawowych klas IV -VI, 150 w kategorii klas VII SP oraz II i III szkół gimnazjalnych, 35 w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

Miło nam poinformować, iż Kamila Kobus z klasy Va otrzymała w tym konkursie wyróżnienie.

Uczennicy serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Więcej...

E.R.
by as

**************************

Lekcja otwarta w kl. IIIa

22.05.2018

Lampo, sławny pies podróżujący po Włoszech koleją! - nawoływał Kuba , który się wcielił w rolę gazeciarza. Sprzedawał on prasę na dworcu w Marittimie gdzie min. toczy się akcja lektury Romana Pisarskiego - O psie, który jeździł koleją. A czytającymi byli jego rówieśnicy z kl. IIIa.

Taką scenką rozpoczęła się lekcja otwarta dla zaproszonych gości: p. dyrektor oraz rodziców.

Konduktor Maciej, rozdawał dzieciom miejscówki i w ten sposób powstało 5 grup, które z zapałem wywiązywały się z wielu zadań, wykazując się znajomością lektury. A biletem będzie bardzo dobra ocena ze zbliżającego się testu z lektury.

Powodzenia!

wych. J. Kalinowska
by as

**************************

KOPCIUSZEK

23.05.2018

23 maja 2018 r. na sali gimnastycznej odbyła się premiera bajki Kopciuszek. Treść bajki doskonale wszyscy znamy. Bajka uczy nas, że dobroć, skromność i pracowitość się opłaca. Należy też właściwie odnosić się do osób bliskich.

Przedstawienie zostało przygotowane przez najmłodszych aktorów z kółka teatralnego pod kierunkiem pani Justyny Banaszek.

Aktorzy swoje umiejętności zaprezentowali przed licznie zgromadzoną widownią - uczniami kl. 0 -III.

prace nad przedstawieniem trwały przeszło dwa miesiące.

Piękna dekoracja, stroje, rekwizyty, doskonale dobrana muzyka wraz z efektami akustycznymi oraz zachwycająca gra aktorska młodych artystów - to wszystko zło żyło się na sukces przedstawienia. Po spektaklu rozległy się gromkie brawa.

Osada spektaklu: (główne osoby)

  • Macocha - Angelika Dominiak
  • Córki macochy - Michalina Bieńko i Nina Sierańska
  • Kopciuszek - Magdalena Pielak
  • Królowa - Lena Żubertowska
  • Król - Dawid Jankowski
  • Królewicz - Dawid Pracz

Dostarczyła Danuta Błachnio
by as

**************************

Wycieczka do Zwierzyńca, Krasnobrodu i Zamościa

21.05.2018

W dniach 17.05-18.05 uczniowie klas IV - VII ze szkół w Sobolewie i Sokole odbyli wycieczkę integracyjną na Roztocze. Zwiedzaliśmy Szczebrzeszyn z pomnikiem chrząszcza, prawosławną cerkiew, a w dawnej synagodze, a obecnie Domu Kultury obejrzeliśmy spektakl teatralny pt; Kandydatki na żony. W Zwierzyńcu spacerowaliśmy nad staw Echo, z przewodnikiem roztoczańskim zwiedziliśmy rezerwat Bukowa Góra oraz cmentarz wojenny we wsi Sochy. W Krasnobrodzie zobaczyliśmy: kamieniołom, wieżę widokową, Sanktuarium Maryjne, Kaplicę na Wodzie, Ptaszarnię oraz obeszliśmy dookoła zalew. W Zamościu byliśmy w ZOO, Muzeum Martyrologii Rotunda, Rynku Wielkim, mostku miłości, Parku Miejskim, na wieży widokowej obejrzeliśmy również w Prochowni wspaniały pokaz multimedialny o historii Zamościa. W pogodzie mieliśmy i słońce i deszcz i wiatr, ale wycieczka na długo pozostanie w naszej pamięci.


K.S
by as

**************************

Gminny konkurs recytatorski
im. K. Makuszyńskiego

16.05.2018


by as

**************************

DZIEŃ ZIEMI 2018

15.05.2018

Dnia 15 maja w naszej szkole na hali sportowej odbyło się przedstawienie z okazji Dnia Ziemi.

Dekoracja była wyjątkowo ładna i nawiązywała do tematyki spotkania.

Uroczystość rozpoczęto piosenką ,,Pamiętajcie o ogrodach.

Następnie obejrzeliśmy przedstawienie w wykonaniu uczniów naszej szkoły.

Na koniec uczniowie brali czynny udział w zmaganiach konkursowych.

Prowadzące: Maja Goliszewska i Oliwia Gazda zadawały zagadki ekologiczne. Za każdą prawidłową odpowiedź uczniowie byli nagradzani.

Dzień Ziemi zakończono tańcem w wykonaniu naszych uczennic z kl. IV i V.

Wszyscy dobrze się bawiliśmy.

Natalia Białecka i Magda Napora
by as

**************************

Ach, co to był za ślub...!

12.05.2018

Bohaterami tej uroczystości byli: nasza szkolna koleżanka Elżbieta Łukasik i Grzegorz Prządka, a świadkami koleżanki i koledzy z Publicznej Szkoły Podstawowej w Sobolewie oraz wychowankowie p. Eli, z grupy zero c.

W maleńkiej obrączce uczuć świat cały,
Miłość, obowiązek i wzniosłe ideały,
Maleńka obrączka, a znaczy tak wiele,
na całe życie włożona w kościele
12 maja 2018 roku w Korytnicy.

Życzymy młodej parze
abyście byli silni miłością,
która wszystko znosi,
wszystkiemu wierzy,
wszystko przetrzyma,
tą miłością,
która nigdy nie zawiedzie.

J. Kalinowska
by as

**************************

III Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

11.05.2018

10 maja w Publicznej Szkole Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Samogoszczy odbył się III Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej.

Celem konkursu było doskonalenie umiejętności językowych uczniów, wspieranie najzdolniejszych wokalnie uczniów i umożliwienie prezentacji ich umiejętności oraz dorobku artystycznego, rozwijanie talentów estradowych, kształtowanie umiejętności współzawodnictwa, prezentowanie i popularyzacja utworów muzycznych krajów europejskich, kształtowanie postawy twórczego uczestnictwa w dorobku kulturalnym Europy. W tym roku jednym z patronów konkursu było Mazowieckie Kuratorium Oświaty. W konkursie wystąpiło ponad 50 wokalistów z powiatu garwolińskiego w kategoriach: uczniowie klas III-VI i VII-II, III gimnazjum. Zadaniem uczestnika było solowe wykonanie piosenki w jednym z trzech języków obcych: angielskim, hiszpańskim lub rosyjskim.

Naszą szkołę w konkursie reprezentowała Inga Sierańska z piosenka ''Mamma mia'' z repertuaru zespołu ABBA, która do konkursu przygotowywał Krzysztof Szostak. Miejsca nie udało się zdobyć, ale Inga zdobyła nowe doświadczenia i godnie reprezentowała naszą placówkę oświatową.

K.S
by as

**************************

VIII OGÓLNOPOLSKI KONKURSU PLASTYCZNEGO DLA DZIECI
BEZPIECZNIE NA WSI MAMY - UPADKOM ZAPOBIEGAMY

10.05.2018

Każdego roku uczniowie z naszej szkoły biorą udział w konkursie organizowanym przez KRUS, którego celem jest promowanie wśród uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego, a także popularyzacja wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych, związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat. Tegoroczna edycja przebiegła pod hasłem ''Bezpiecznie na wsi mamy - upadkom zapobiegamy'', które miało zwrócić uwagę na sposoby zapobiegania najczęściej występującym w gospodarstwach rolnych wypadkom - upadkom osób.

Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pracy plastycznej, w dowolnej technice, w formacie A3, ilustrującej hasło konkursowe.

Miło nam poinformować, iż z naszej szkoły uczeń Kacper Babik z klasy Va zajął II miejsce w tym konkursie.

Kacprowi serdecznie gratulujemy!

Ewa Rogulska
by as

**************************

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI
im. Kornela Makuszyńskiego

8.05.2018

8 maja przedstawiciele klas I-III uczestniczyli w pierwszym etapie konkursu recytatorskiego im. Kornela Makuszyńskiego. Coroczne uczestnictwo naszych uczniów w tym konkursie stało się tradycją szkoły. W konkursie wzięło udział 17 uczestników.

Jury miało trudne zadanie, gdyż poziom występujących był wyrównany. Członkowie komisji w składzie: Antoni Staroń, Jolanta Kalinowska i Justyna Banaszek, zdecydowali, że w etapie gminnym konkursu będą reprezentować naszą szkołę:

  • Kacper Zalech kl. IIa
  • Eliza Zdunek kl. IIIa
  • Andżelika Dominiak kl. IIIa

Życzymy powodzenia

Justyna Banaszek
by as

**************************

Zajęcia dodatkowe w klasie Ib
Kod do Przyszłości

8.05.2018

Dzisiaj gościmy na zajęciach mamę Nataszy Wdowickiej. Jest zafascynowana zajęciami, bardzo podoba jej się praca córki. Dzieci z zapałem konstruują olbrzyma. Wszyscy budują z dużym zaangażowaniem. Zgodnie współpracują ze sobą. Jednak najwięcej frajdy dało dzieciom samodzielne wymyślanie i przerabianie już zbudowanej zabawki. Niektóre dzieci zaskakują swoim zmysłem technicznym.

Mariola Michalec
by as

**************************

Galerie zdjęć kryją się pod miniaturkami. Chcesz obejrzeć - kliknij w zdjęcie

Liczba wejść
Copyright (c) 2006. . Wszystkie prawa zastrzeżone.