WIELKANOC 2018

27.03.2018

Niech czas wielkanocny utrzyma nasze marzenia
w mocy i wszystkie życzenia okazały się do spełnienia
i aby nie zabrakło nam wzajemnej życzliwości
abyśmy przez życie kroczyli w ludzkiej godności
i niech symbol boskiego odrodzenia
był i będzie dla nas celem do spełnienia.

Zdrowych i wesołych świąt!

Powiatowy Wielkanocny Konkurs Plastyczny

21.03.2018

Powiatowy - Wielkanocny konkurs plastyczny został rozstrzygnięty!

Dziękujemy wszystkim uczniom za prace a zwłaszcza nagrodzonej Weronice Błachnio z klasy Vb, która zajęła I miejsce w kategorii Pisanka - klasy IV-VI

Uczennicy serdecznie gratulujemy!

Więcej na csik.garwolin.pl
Link do prac wielkanocnych na csik.garwolin.pl

E. Rogulska

Muzyka jest wszędzie

8.03.2018

Przez kilka ostatnich dni w kl. IIa zajmowaliśmy się tematami muzycznymi. Słuchaliśmy różnorodnych fragmentów muzycznych, śpiewaliśmy piosenki, poszerzaliśmy wiedzę o nutach. Czytaliśmy teksty literackie, rozwiązywaliśmy łamigłówki, poznawaliśmy różne instrumenty oraz nazwy zawodów związanych z muzyką i czynności wykonywane przez osoby pracujące w tych zawodach. Za pomocą gestów uczniowie pokazywali grę na wybranym instrumencie. Rozmawialiśmy też na temat kultury słuchania muzyki, poszanowania upodobań muzycznych oraz właściwego korzystania z przenośnych urządzeń odtwarzających.

W dniu 8 marca gościem w naszej klasie był p. Jacek Czyżewski, nauczyciel naszej szkoły i jednocześnie utalentowany muzyk, który pięknie śpiewa i gra na wielu instrumentach. Opowiadał nam ciekawie i obrazowo o muzyce i różnych instrumentach. Przyniósł ze sobą gitarę, ponieważ zaplanował dla nas koncert w duecie z Antkiem Błachnio, uczniem naszej klasy, który od niedawna uczy się gry właśnie na gitarze. Wspólnie z duetem ''chłopaków z gitarą'' śpiewaliśmy grane przez nich utwory. Drugoklasiści bawili się wspaniale przy muzyce, nagradzając gitarzystów gromkimi brawami. Jak przystało na prawdziwych mężczyzn zagrali dla wszystkich kobiet ''Sto lat'' w dniu Święta kobiet.

Dziękujemy p. Jackowi i Antkowi za wspaniałą lekcję muzyczną i piękną grę na gitarze. Obu gitarzystom życzymy wielu sukcesów muzycznych.

A. Tuchowska, wych. kl. IIa

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny - Niepełnosprawność w szarości

6.03.2018

13 edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego z cyklu KOLORY SZAROŚCI.

Uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym - "Niepełnosprawność w szarości". Konkurs jest popularyzacją technik monochromatycznych. W tym roku uczniowie przenieśli swoje refleksje rysunkowe, malarskie, graficzne i stworzyli prace rysując, malując, fotografując, wyklejając tematy związane z szeroko pojętym problemem postrzegania sprawności i/lub niepełnosprawności posługując się bogactwem szarości, czerni i bieli.

E.R.