AKTUALNOŚCI 2017/18


| wrzesień | październik | listopad | grudzień | styczeń-luty | marzec | kwiecień | maj | czerwiec |


KROKODYL
czyli
ZAJĘCIA PROJEKTOWE Z KODOWANIA

27.02.2018

W dniu 27 lutego, w klasie IIb odbyły się pierwsze zajęcia z projektu Kod do przyszłości. Projektem zostali objęci wszyscy uczniowie z edukacji wczesnoszkolnej. Z wielkim zapałem i zaangażowaniem uczestnicy zajęć rozpoczęli nauką programowania. Wszyscy sprawnie i szybko zbudowali robota. Wiele radości i satysfakcji sprawiło uczniom uruchomienie krokodyla. Z niecierpliwością wszyscy czekają na kolejne zajęcia.

Dorota Dubrow
A.S.

**************************

WALENTYNKI 2018

16.02.2018


A.S.

**************************

Uroki zimy na lekcji wychowania fizycznego w klasie IIIa

16.02.2018

Pamiętacie jak produkowaliśmy śnieg? A oto widoczne efekty. Trzecioklasiści aktywnie cieszą się ze śniegu i tak jak w piosence: na sanki na bałwanki dzieciaki biegną już, chodź śnieg puszysty pada, a w nosy szczypie mróz...

J. Kalinowska
A.S.

**************************

DEBATA

15.02.2018

15 lutego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Garwolinie odbyła się debata społeczna adresowana do młodzieży zorganizowana pod patronatem Mazowieckiego Kuratorium Oświaty i Komendy Wojewódzkiej Policji z/s w Radomiu.

Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice z klasy 7C (Natalia Sikora i Wiktoria Mużanowska) oraz pedagog Renata Jankowska-Babik.

Tematem spotkania, którego uczestnikami byli uczniowie z klas siódmych szkół podstawowych, klas gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych było hasło ''Narkotyki, dopalacze - nie tędy droga''. Program obejmował wystąpienie asp. Danuty Kalinowskiej z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie poświęcone problemowi podejmowania przez młodych ludzi zachowań ryzykownych i ich konsekwencji. Uczestnicy spotkania obejrzeli również film profilaktyczny "Więzienie stracony czas". Kolejne prelegentki: Renata Liszewska i Grażyna Pełka z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Garwolinie przedstawiły aspekt aksjologiczny i zdrowotny stosowania używek. Terapeutka Anetta Stobiecka-Donicz poświęciła swoje wystąpienie problemowi podejmowania zachowań ryzykownych, stosowania używek i uzależnień, po to aby uświadomić młodym ludziom, że warto być asertywnym, warto nie próbować substancji psychoaktywnych, gdyż może to mieć poważne konsekwencje zdrowotne i społeczne. Pedagog szkolny Sylwia Kozyra wraz z dyrektorem goszczącej placówki Hanną Wilczek zaprezentowały dobre praktyki w zakresie profilaktyki zachowań ryzykownych i zachęciły do wspólnej rozmowy. Spotkanie to było okazją do poszerzenia wiedzy i uświadomienia młodzieży zagrożeń wynikających ze stosowania substancji niebezpiecznych.

O debacie na stronie policji...

R. Jankowska-Babik
A.S.

**************************

Bal karnawałowy

2.02.2018

Dnia 2 lutego 2018 r. odbył się w naszej szkole kolejny bal karnawałowy, szczególnie lubiany przez uczniów klas 0-III. Dla uczniów z klas młodszych jest to bal przebierańców. Stroje dzieci jak zwykle były bardzo pomysłowe, często trudno było rozpoznać, kto się kryje za poszczególnymi przebraniami. Tak było z tajemniczą postacią Tygryska, który uatrakcyjnił wspólną zabawę. I tak podziwialiśmy na parkiecie liczne księżniczki, wróżki, biedronki a także policjantów, strażaków, Indian.

Zabawa trwała od godz. 9.00 do 19.00.

Do tańca zachęcał DJ Jacek wraz ze swymi pomocnikami, który zadbał o oprawę muzyczną.

U. Osiak
A.S.

**************************

Bal karnawałowy - 1 lutego 2018

1.02.2018

W II semestrze postanowiliśmy włączyć naszych uczniów do tworzenia naszej szkolnej strony internetowej. Uczniowie będą pisać krótkie relacje z uroczystości szkolnych.

Oto pierwsze sprawozdanie z balu karnawałowego, który odbył się 1 lutego 2018 r. Zadania tego podjęła się bardzo chętnie uczennica kl. III (SP) - Jagoda Kołodziejek.

Zachęcamy do przeczytania.

W czwartek 1 lutego na sali gimnastycznej odbył się Bal Karnawałowy. Wszyscy uczniowie przebrali się w przeróżne stroje: zwierzątka, księżniczki, królewny, policjantów...

Sala była udekorowana na biało-niebiesko, a do drabinek przyczepiono gwiazdki z papieru.

DJ zabawiał zebrane na sali dzieci doskonałą muzyką i różnorodnymi konkursami.

Po wyczerpujących zabawach i tańcach wszystkie dzieci udały się do swoich klas na słodki poczęstunek.

W czasie balu nagrodzono uczniów w najpiękniejszych strojach oraz wybrano króla i królową balu.

Każdy był zadowolony z tego dnia.

Jagoda Kołodziejek

**************************

Czy podobało wam się sprawozdanie?

Rośnie nam niewątpliwie talent literacki.

Po południu od godziny 15.00 rozpoczęli bal najstarsi uczniowie ze szkoły podstawowej oraz gimnazjaliści. Bal zakończył się o godzinie 19.00.

Mogliśmy podziwiać chłopców i dziewczęta w przepięknych strojach, ale niestety najczęściej na korytarzach, szatni i w łazienkach.

Mimo wszystko tegoroczny bal przeszedł już do historii i możemy uznać go za udany.

D. Błachnio
A.S.

**************************

ANIOŁY

23.01.2018

Ogólnopolski konkurs na anioła jest organizowany przez ''Dorożkarnię'' w Warszawie od 2001 roku. W tym roku do konkursu można było złożyć prace wykonane w dowolnej technice plastycznej z dowolnych materiałów oprócz szkła, a więc rysunki, grafiki, tkaniny oraz prace malarskie.

Uczniowie z naszej szkoły z klas I- VI wykonali piękne prace o powyższej tematyce, które zostały przesłane na konkurs ''Anioł 2018''.

Ewa Rogulska
A.S.

**************************

ZABAWA KARNAWAŁOWA

11.01.2018

W dniu 1.02.18r. w naszej szkole odbędzie się zabawa karnawałowa.

Plan zabawy:

  • 09.00-12.00 - kl. 0-III SP
  • 15.00-18.00 - kl. IV-V SP
  • 16.00-19.00 - kl. VI SP i II-III GIM.

J. Maraszek
A.S.

**************************

FERIE NA HALI SPORTOWEJ

11.01.2018

Grafik zajęć

P. Szymański
A.S.

**************************

XIV Gminny Festiwal Kolęd i Pastorałek z nagrodami dla naszych uczniów

9.01.2018

7 stycznia sali widowiskowej Gminnego Domu Kultury w Sobolewie odbył się XIV Gminny Festiwal Kolęd i Pastorałek. Wśród 38 młodych artystów naszą szkołę reprezentowali: Julia Dominiak, Dominika Pracz, Angelika Dominiak, Wiktor Sienkiewicz, Agata Błachnio, Amelia Fijołek, Angelika Gugała, Weronika Kalbarczyk, Marta Grabowiecka i Natalia Sołtys. Poziom tegorocznej rywalizacji był bardzo wysoki i wyrównany. Miejsca w konkursie zajęli: Dominika Pracz (2 miejsce w kategorii klas 0-III), Agata Błachnio (3 miejsce w kategorii klas IV-VI), Angelika Gugała (3 miejsce w kategorii klas VII i gimnazjum). Do konkursu uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem nauczycieli muzyki i wychowawców. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, czekolady, kubki, a wyróżnieni nagrody w postaci słuchawek. Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Krzysztof Szostak
A.S.

**************************

ŚNIEG

5.01.2018

Klasa IIIa, w oczekiwaniu na prawdziwą zimę, nie załamuje rąk tylko bierze się do pracy i produkuje śnieg - to nie żarty. Na razie na małą skalę. Ale gdy wszyscy wezmą się do pracy być może się uda i będzie wreszcie jak wierszu Ludwika Jerzego Kerna, przecież ferie za pasem:

         ... a tu tymczasem wciąż pada biały,
         Biały, bielutki, miękki, mięciutki,
         świeży, świeżutki śnieg.

Dlatego podajemy pomysł na doświadczenie.

Składniki: pampers, woda, miska i łyżka. Zawartość czystego pampersa wsypać do miski, dolewając wodę, mieszać.

J. Kalinowska
A.S.

**************************

Galerie zdjęć kryją się pod miniaturkami. Chcesz obejrzeć - kliknij w zdjęcie

Liczba wejść
Copyright (c) 2006. . Wszystkie prawa zastrzeżone.