2.02.2018

Dnia 2 lutego 2018 r. odbył się w naszej szkole kolejny bal karnawałowy, szczególnie lubiany przez uczniów klas 0-III. Dla uczniów z klas młodszych jest to bal przebierańców. Stroje dzieci jak zwykle były bardzo pomysłowe, często trudno było rozpoznać, kto się kryje za poszczególnymi przebraniami. Tak było z tajemniczą postacią Tygryska, który uatrakcyjnił wspólną zabawę. I tak podziwialiśmy na parkiecie liczne księżniczki, wróżki, biedronki a także policjantów, strażaków, Indian.

Zabawa trwała od godz. 9.00 do 19.00.

Do tańca zachęcał DJ Jacek wraz ze swymi pomocnikami, który zadbał o oprawę muzyczną.

U. Osiak

Bal karnawałowy - 1 lutego 2018

1.02.2018

W II semestrze postanowiliśmy włączyć naszych uczniów do tworzenia naszej szkolnej strony internetowej. Uczniowie będą pisać krótkie relacje z uroczystości szkolnych.

Oto pierwsze sprawozdanie z balu karnawałowego, który odbył się 1 lutego 2018 r. Zadania tego podjęła się bardzo chętnie uczennica kl. III (SP) - Jagoda Kołodziejek.

Zachęcamy do przeczytania.

W czwartek 1 lutego na sali gimnastycznej odbył się Bal Karnawałowy. Wszyscy uczniowie przebrali się w przeróżne stroje: zwierzątka, księżniczki, królewny, policjantów...

Sala była udekorowana na biało-niebiesko, a do drabinek przyczepiono gwiazdki z papieru.

DJ zabawiał zebrane na sali dzieci doskonałą muzyką i różnorodnymi konkursami.

Po wyczerpujących zabawach i tańcach wszystkie dzieci udały się do swoich klas na słodki poczęstunek.

W czasie balu nagrodzono uczniów w najpiękniejszych strojach oraz wybrano króla i królową balu.

Każdy był zadowolony z tego dnia.

Jagoda Kołodziejek

Czy podobało wam się sprawozdanie?

Rośnie nam niewątpliwie talent literacki.

Po południu od godziny 15.00 rozpoczęli bal najstarsi uczniowie ze szkoły podstawowej oraz gimnazjaliści. Bal zakończył się o godzinie 19.00.

Mogliśmy podziwiać chłopców i dziewczęta w przepięknych strojach, ale niestety najczęściej na korytarzach, szatni i w łazienkach.

Mimo wszystko tegoroczny bal przeszedł już do historii i możemy uznać go za udany.

D. Błachnio

ANIOŁY

23.01.2018

Ogólnopolski konkurs na anioła jest organizowany przez ''Dorożkarnię'' w Warszawie od 2001 roku. W tym roku do konkursu można było złożyć prace wykonane w dowolnej technice plastycznej z dowolnych materiałów oprócz szkła, a więc rysunki, grafiki, tkaniny oraz prace malarskie.

Uczniowie z naszej szkoły z klas I- VI wykonali piękne prace o powyższej tematyce, które zostały przesłane na konkurs ''Anioł 2018''.

ZABAWA KARNAWAŁOWA

W dniu 1.02.18r. w naszej szkole odbędzie się zabawa karnawałowa.

Plan zabawy:

• 09.00-12.00 - kl. 0-III SP
  • 15.00-18.00 - kl. IV-V SP
  • 16.00-19.00 - kl. VI SP i II-III GIM.

J. Maraszek

FERIE NA HALI SPORTOWEJ

Grafik zajęć

P. Szymański

XIV Gminny Festiwal Kolęd i Pastorałek z nagrodami dla naszych uczniów

9.01.2018

7 stycznia sali widowiskowej Gminnego Domu Kultury w Sobolewie odbył się XIV Gminny Festiwal Kolęd i Pastorałek. Wśród 38 młodych artystów naszą szkołę reprezentowali: Julia Dominiak, Dominika Pracz, Angelika Dominiak, Wiktor Sienkiewicz, Agata Błachnio, Amelia Fijołek, Angelika Gugała, Weronika Kalbarczyk, Marta Grabowiecka i Natalia Sołtys. Poziom tegorocznej rywalizacji był bardzo wysoki i wyrównany. Miejsca w konkursie zajęli: Dominika Pracz (2 miejsce w kategorii klas 0-III), Agata Błachnio (3 miejsce w kategorii klas IV-VI), Angelika Gugała (3 miejsce w kategorii klas VII i gimnazjum). Do konkursu uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem nauczycieli muzyki i wychowawców. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, czekolady, kubki, a wyróżnieni nagrody w postaci słuchawek. Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Krzysztof Szostak

ŚNIEG

5.01.2018

Klasa IIIa, w oczekiwaniu na prawdziwą zimę, nie załamuje rąk tylko bierze się do pracy i produkuje śnieg - to nie żarty. Na razie na małą skalę. Ale gdy wszyscy wezmą się do pracy być może się uda i będzie wreszcie jak wierszu Ludwika Jerzego Kerna, przecież ferie za pasem:

... a tu tymczasem wciąż pada biały,
         Biały, bielutki, miękki, mięciutki,
         świeży, świeżutki śnieg.

Dlatego podajemy pomysł na doświadczenie.

Składniki: pampers, woda, miska i łyżka. Zawartość czystego pampersa wsypać do miski, dolewając wodę, mieszać.

J. Kalinowska