AKTUALNOŚCI 2014/15


| wrzesień | październik | listopad | grudzień | styczeń-luty | marzec | kwiecień | maj | czerwiec |


Powiatowy Konkurs Plastyczny Bożonarodzeniowy

20.12.2014

Uczniowie z naszego Zespołu Szkół uczestniczyli w powiatowym konkursie plastycznym wykonując kartki i ozdoby świąteczne.

Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców z powiatu, wśród których znaleźli się uczniowie z naszej szkoły. W kategorii Szkół Podstawowych III miejsce zajął Bartłomiej Żuraw z klasy Vb, natomiast w kategorii Gimnazjum II miejsce zajął Mateusz Rogulski z klasy IIB.

W tym roku nagrodą w konkursie jest wyjazd do Królewskiego Ogrodu Światła w Wilanowie. Wyjazd Laureatów konkursu do Wilanowa odbędzie się 14 stycznia 2015 r. (kilka zdjęć z wycieczki pod miniaturką).

Linki do strony CSiK Garwolin: Wyniki, Galeria 1, Galeria 2.

E. Rogulska
A.S.

**************************

WIGILIA SZKOLNA - 19.12.2014
Inna opowieść wigilijna

19.12.2014

W dniu 19 grudnia 2014 roku uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej im H. Sienkiewicza w Sobolewie i uczniowie Gimnazjum zaprezentowali się w przedstawieniu świątecznym pt. ''Inna opowieść Wigilijna'' wprowadzając w nastrój wszystkich uczniów, rodziców i zaproszonych gości.

Przedstawienie zostało oparte na książce ''Opowieść Wigilijna'' ale temat został przeniesiony w obecne czasy. Podczas uroczystości pokazali się także w trzech tematycznych tańcach uczniowie uczęszczający na zajęcia, które w szkole prowadzi pani Agata Ulaszewska. Śnieżynki, Mikołajki i kolorowe, błyszczące tancerki uświetniły przedstawienie wigilijne.

Scenariusz przedstawienia, oprawę muzyczną i dekorację przygotowały panie Ewa Rogulska, Justyna Banaszek, Mariola Michalec i pan Antoni Staroń.

E. Rogulska

PRZEDSTAWIENIE


A.S.

**************************

OGŁOSZENIA

19.12.2014

ZABAWA KARNAWAŁOWA
5 stycznia 2015

Harmonogram dnia:

 • godz.   9:00 - 11:30 - klasy 0-3 SP
 • godz. 12:00 - 14:30 - klasy 4-6 SP
 • godz. 15:00 - 17:30 - klasy 1-3 gimnazjum

  ***

  W dniach 22, 23, 29, 30, 31 grudnia br. oraz 2 stycznia 2015 r. hala sportowa będzie czynna w godzinach 10:00 - 14:00

  ***

  W dniach 22, 23, 29, 30, 31 grudnia br. oraz 2 i 5 stycznia 2015 r. świetlica szkolna będzie czynna w godzinach 7:00 - 16:00.

  Dyrekcja
  A.S.

  **************************

  SPOTKANIE Z ORGANISTĄ W KLASIE 0c

  18.12.2014

  W ramach spotkania z ciekawymi ludźmi i współpracy z rodzicami, w dniu 18 grudnia, odbyło się spotkanie z naszym organistą, p. Mariuszem Gadziną. Dzieci pod batutą Mistrza trenowały znane kolędy i uczyły się nowych. Poza śpiewem nasz Gość opowiadał dzieciom o tradycjach i zwyczajach bożonarodzeniowych.

  Dziękujemy p. Mariuszowi za ciekawe spotkanie.

  Panie z oddziałów przedszkolnych
  A.S.

  **************************

  NOC FILMOWA

  11.12.2014

  W nocy 12/13 grudnia 2014 roku odbędzie się w naszej szkole Noc Filmowa dla klas II i III gimnazjum.

  Regulamin, wzór zgody dla rodziców oraz program imprezy jest dostępny tu: POBIERZ.

  Organizatorzy
  A.S.

  **************************

  KLASY PIERWSZE W JABŁONOWCU

  10.12.2014

  Dnia 10 grudnia 2014 r. klasa Ia, Ib i 0c wybrały się na wycieczkę do Dworu Mikołaja i Świątecznych Wróżek w Jabłonowcu. Po dotarciu na miejsce, okazało się, że na dzieci czeka mnóstwo atrakcji. Jedną z nich była wizyta w świątecznej bibliotece, gdzie na czas zwiedzania dzieci założyły świąteczne nakrycia głowy. Uczniowie odwiedzili Komnatę Świątecznych Postaci oraz wysłuchali opowieści o nich i o zwyczajach świątecznych. Największą atrakcją wycieczki, była zabawa w Komnacie Aktywności Magicznych jak również samodzielne wykonanie ozdób pod bacznym okiem Dobrej Wróżki. Ponadto dzieci odwiedziły Świętego Mikołaja w jego osobistym gabinecie, gdzie po krótkiej pogawędce otrzymały prezenty, były z wizytą w Taborze Czarodzieja, gdzie odbyła się projekcja filmu 3D. Wycieczkę uwieńczyła wspólna zabawa w sali zabaw.

  D. Dubrow
  A.S.

  **************************

  Prawa Dziecka - Oczami Dzieci

  10.12.2014

  Stowarzyszenie Sędziów Rodzinnych Pro Familia zaprosiło dzieci i młodzież szkół podstawowych i gimnazjów do udziału w konkursie ''Prawa Dziecka Oczami Dzieci'', realizowanym w ramach akcji ''Sędziowie Rodzinni Dzieciom''. Konkurs został objęty honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Pani Anny Komorowskiej. Członkiem komitetu honorowego została Joanna Kluzik-Rostkowska, Minister Edukacji Narodowej.

  Konkurs miała na celu kształtowanie społeczeństwa obywatelskiego poprzez edukację w zakresie praw dziecka.

  Uczniowie z naszej szkoły uczestniczące w zajęciach koła plastycznego, które prowadzi p. Ewa Rogulska wykonali wiele ciekawych prac plastycznych, które nawiązują do różnych aspektów z tego zagadnienia.

  Przed zajęciami w tematykę uczniów wprowadziła pedagog p. Renata Jankowska Babik.

  W ramach Konkursu uczniowie zapoznali się z podstawowymi zagadnieniami Konwencji o prawach dziecka i stworzyli prace plastyczne w aspekcie wybranego jednego lub kilku praw w niej zawartych.

  E. Rogulska
  A.S.

  **************************

  ROZKŁAD ZAJĘĆ w dniu 19 grudnia 2014 r. - WIGILIA SZKOLNA

  8.12.2014

  W dniu Wigilii odbędą się dwie godziny lekcyjne:

  1. 8:00 -  8:35
  2. 8:40 -  9:15

  Następnie:

  • 9:20 -  9:50 - życzenia i dzielenie się opłatkiem w klasach
  • 10:00 - spektakl teatralny na hali sportowej
   (po uroczystości uczniowie odnoszą krzesełka do sal)

  Dyrekcja
  A.S.

  **************************

  ROZKŁAD ZAJĘĆ w dniu 12.12.2014 r. (piątek) - rekolekcje adwentowe

  8.12.2014

  1.  8:00 -  8:30
  2.  8:35 -  9:05
  3.  9:10 -  9:40
  4.  9:45 - 10:15
  5. przerwa obiadowa
  6. 10:35 - 11:05
  7. przerwa obiadowa
  8. 11:25 - 11:55
  9. przerwa obiadowa
  10. 12:05 - 12:35
  11. 12:40 - 13:10
  12. 13:15 - 13:45

  Oddziały przedszkolne pracują wg stałego planu.

  Dyrekcja
  A.S.

  **************************

  MIKOŁAJKI 2014

  Żywa i pachnąca

  5.12.2014

  Z okresem Świąt Bożego Narodzenia łączy się zapach żywej choinki. Właśnie taka stanęła na naszym szkolnym korytarzu. Całkowicie ekologiczna, wszystkie ozdoby zostały wykonane przez uczniów z papieru, sznurka, słomy, filcu, koronki itp… Największą atrakcją okazały się cudeńka z pierników wypiekane i dekorowane pod czujnym okiem p. Zosi Madejskiej. Zapach cynamonu i innych przypraw korzennych dodanych do piernikowego ciasta rozchodził się po całej szkole. Nie zabrakło również wśród ozdób żółtych i rumianych jabłuszek. Taka choinka pozostanie na długo w pamięci uczniów i nauczycieli.

  Przygotowała H. Janisiewicz
  A.S.

  **************************

  5.12.2014

  Samorząd Uczniowski w dniu 5 grudnia 2014 r. zorganizował szkolne MIKOŁAJKI. Mikołaj i Śnieżynki rozdawali słodkie prezenty uczniom w zerówkach, szkole podstawowej, w gimnazjum i pracownikom. Był to bardzo miły dzień, bo każdy z nas lubi być obdarowywanym. Prezenty dostają osoby, które były ''grzeczne'' cały rok, a w naszej szkole dostali je wszyscy, czyżbyśmy byli WSZYSCY grzeczni???

  Obejrzyjcie proszę relację fotografa szkolnego z przebiegu Mikołajek w naszej szkole.


  Z. Beczek
  A.S.

  **************************

  SZUKAMY MIKOŁAJA

  4.12.2014

  W pogodny grudniowy dzień klasy 0a i 0b wyruszyły w poszukiwaniu Mikołaja. Spotkaliśmy go w pięknym Dworze Mikołaja i Świątecznych Wróżek na Jabłonowcu. Po mianowaniu na pomocników Mikołaja w jego własnej bibliotece - wyruszyliśmy w podróż po czarodziejskich komnatach a oprowadzały nas sympatyczne wróżki. W pokoju Świątecznych Postaci wysłuchaliśmy opowieści o bohaterach bajek. W gabinecie Świętego Mikołaja, z zaciekawieniem przyglądaliśmy się jego pracy. Z zapałem zabraliśmy się do wykonywania ozdób świątecznych siedząc w drewnianych ławkach z miejscem na kałamarz. Super - zabawa miała miejsce w dwupoziomowej sali zabaw. Mogliśmy wykazać się wiedzą na temat zwyczajów świątecznych a także popisać znajomością piosenek i wierszy o Mikołaju. Na zakończenie wycieczki skrzat Wojtek wyświetlił nam film trójwymiarowy. To była wycieczka pełna wrażeń.

  Jolanta Kalinowska
  Anna Tuchowska
  A.S.

  **************************

  WYCIECZKA MIKOŁAJKOWA KLAS II DO JABŁONOWCA

  3.12.2014

  Dnia 3 grudnia klasy II wybrały się na wycieczkę do Dworu Mikołaja i Świątecznych Wróżek. Na dzieci czekało wiele atrakcji o tematyce związanej ze Świętami Bożego Narodzenia:

  • wizyta w świątecznej bibliotece, gdzie w scenerii starych woluminów, dzieci na czas zwiedzania założyły świąteczne nakrycia głowy,
  • odwiedziny w Komnacie Świątecznych Postaci oraz opowieści o nich i o zwyczajach świątecznych,
  • lot na saniach nad terenem Jabłonowca i odbijanie własnego cienia na ścianie,
  • wizyta w Gabinecie Świętego Mikołaja i otrzymanie upominków,
  • udział w warsztatach robienia ozdób świątecznych,
  • zabawy ruchowe w sali zabaw,
  • wspólna zabawa w sali animacji,
  • przejażdżka pociągiem,
  • oglądanie filmu animowanego w wersji 3D.

  Uczniowie wrócili radośni i pełni wrażeń.

  A. M i E. F
  zdjęcia p. I. Błachnio
  A.S.

  **************************

  Ogólnopolski Konkurs Plastyczny
  BARWY JESIENI

  1.12.2014


  Magdalena Bieńko z klasy I B gimnazjum zajęła III miejsce w ogólnopolskim konkursie plastycznym Barwy jesieni. Praca jej została wybrana i nagrodzona spośród 3204 innych prac.

  Po wystawie pokonkursowej dla dzieci i młodzieży w Zespole Szkół Ogólnokształcących W Stargardzie Szczecińskim ''Barwy Jesieni'' (między innymi i praca Magdy) trafiły do Starostwa Powiatowego w tym mieście.


  Gratulujemy!

  E. Rogulska
  A.S.

  **************************

  Galerie zdjęć kryją się pod miniaturkami. Chcesz obejrzeć - kliknij w zdjęcie

 • Copyright (c) 2006. Sobol Design. Wszystkie prawa zastrzeżone.