AKTUALNOŚCI 2014/15


| wrzesień | październik | listopad | grudzień | styczeń-luty | marzec | kwiecień | maj | czerwiec |


Wycieczka klas trzecich SP z okazji Mikołajek

27.11.2014

Dnia 27.11.2014 r. odbyła się wycieczka edukacyjna do Centrum Nauk Kopernik w Warszawie. W wycieczce brały udział klasy: IIIa, IIIb, IIIc oraz opiekunowie tych klas. Celem wycieczki było pokazanie uczniom, jak w sposób ciekawy i przyjemny można poznać tajniki nauk ścisłych takich jak: matematyka, fizyka czy przyrodniczych jak biologia czy chemia. Uczniowie mogli swobodnie poruszać się po Centrum i niekiedy na własnej skórze odczuć prawa fizyki czy biologii. W planetarium na ogromnym sferycznym ekranie obejrzeliśmy wyjątkowy filmy 2D pt. Galileusz. Niestety czas w tym niesamowitym miejscu mija naprawdę szybko, a eksperymentowanie jest tak wciągające, że trzeba na nie przeznaczyć co najmniej kilka godzin. Po zwiedzaniu uczniowie udali się na obiad do MC Donald/s, a około godziny 16.00 wyruszyli w podróż powrotną. Dzięki tej wspaniałej wycieczce dzieci miały okazję przekonać się, że przy niewielkim wysiłku można zgłębiać naukę i przy niej jednocześnie się bawić.

Artykuł dostarczyła M. Michalec
A.S.

**************************

NAGRODY W KONKURSIE RECYTATORSKIM
Dominika Zduniak klasa IC- I miejsce
Marta Grabowiecka i Natalia Sikora klasa IVC - III miejsce

19.11.2014

7. i 19. listopada uczennice naszej szkoły wzięły udział w XII Mazowieckim Przeglądzie Recytatorskim Jednego Poety, organizowany przez Ośrodek Kultury ''Arsus'' w Dzielnicy Ursus m. st. Warszawy i Dom Kultury ''Kolorowa''. Tegoroczny przegląd został poświęcony twórczości Józefa Czechowicza.

W konkursie wzięło udział 120 uczestników w trzech kategoriach:

 • kategoria I – uczniowie szkół podstawowych
 • kategoria II – uczniowie gimnazjów
 • kategoria III – uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i dorośli.
 • Recytacjom przysłuchiwało się jury w składzie:

 • Pani Elżbieta Gruca – aktorka teatralna i filmowa,
 • Pan Antoni Baniukiewicz – reżyser teatralny.
 • Trzy uczennice naszej szkoły zdobyły nagrody w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie szkół podstawowych i uczniowie gimnazjów.

  28 listopada 2014 roku w Domu Kultury ''Kolorowa'' odbył się uroczysty Wieczór Laureatów połączony z wręczeniem nagród. Serdecznie gratulujemy dziewczętom i życzymy dalszych sukcesów.

  Fotorelacja z gali

  Jolanta Lewandowska
  opiekun laureatów
  A.S.

  **************************

  GAZETKI KLASOWE

  18.11.2014

  A.S.

  **************************

  DZIEŃ PATRONA 2014

  15.11.2014

  15 listopada 2014r. po raz kolejny wspólną modlitwą w kościele rozpoczęliśmy świętowanie Dnia Patrona jak również przyjęci a do szkolnej braci uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej i gimnazjum.

  Swoją obecnością zaszczycili nas: ksiądz proboszcz - A. Oworuszko, wójt gminy - A. Koszutski, panie reprezentujące Radę Rodziców - Lena Sierańska i Kinga Błachnio, a także emerytowani nauczyciele.

  W gimnazjum ślubowanie na sztandar szkoły złożyło 56 uczniów. Każdy dostał pamiątkowy dyplom i długopis.

  Po części oficjalnej obejrzeliśmy przedstawienie zatytułowane ''Quo Vadis człowieku XXI wieku?'' Spektakl zaprezentowany przez uczniów klas pierwszych i trzecich gimnazjum oraz szóstych szkoły podstawowej przybliżył życie i postać naszego patrona - H. Sienkiewicza. Dzięki znakomitej roli Konrada Proczka, przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego, mogliśmy spotkać się z samym patronem, który ukazał się nam jako pracowity i wrażliwy człowiek, który przeżywał trudności i cierpienia bliskie każdemu z nas. Sienkiewicz czerpał siłę także z bólu i przekuwał go na wartości, którymi dzielił się z innymi. Dzięki temu może być naszym patronem nie tylko w szkole, ale przede wszystkim w trudnym, dorosłym życiu.

  Dziękuję za pomoc wszystkim uczniom, którzy chętnie zaangażowali się w pracę, a także nauczycielom.

  Quo Vadis człowieku XXI wieku? Czy pamiętasz o swoich bliskich i przyjaciołach? Czy nie dążysz do sukcesu za wszelką cenę? Czy Twoja praca nie przesłania Ci świata? Quo vadis? Dokąd idziesz?

  Jolanta Lewandowska
  koordynator uroczystości
  A.S.

  KONKURSY

  szkoła podstawowa

  Konkurs : Mistrz Znajomości Zasad Interpunkcji

 • Klasy IV Marta Grabowiecka kl. IV C

 • Klasy V Małgorzata Boryń V B

 • Klasy VI Weronika Kowalczyk kl. VI B

  gimnazjum

  Konkurs: Mistrz Poprawności Językowej

 • Klasy I Izabela Grudzień kl. I B
 • Klasy II Mateusz Kędzior kl. II B
 • Klasy III Sylwia Majsterek kl. III A
 • Konkurs: Miasta w powieściach H. Sienkiewicza dawniej i dziś

 • nagroda: NN (Zastrzeżone dane osobowe) kl. II B
 • Serdecznie gratulujemy!

  Jolanta Lewandowska
  A.S.

  15 listopada 2014 r. uczniowie kl. Ia, Ib, Ic Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Sobolewie przystąpili do ślubowania. Słowa roty pierwszoklasiści wypowiedzieli na hali sportowej w obecności dostojnych gości, dyrekcji, nauczycieli, rodziców a także całej społeczności szkolnej. Część artystyczna odbyła się na sali gimnastycznej na której pierwszaki przedstawiły swoje umiejętności recytatorskie, taneczne, wokalne jak również spróbowały swoich sił w orkiestrze.

  Dorota Dubrow

  Pod poniższymi linkami można (do końca listopada) pobrać zdjęcia z pasowania uczniów klas pierwszych.

  Pliki - rozmiar paczki 15-20MB - zawierają skompresowane zdjęcia każdej klasy z osobna w formacie ZIP. Należy je wypakować programem WinRar, WinZip, 7-Zip, lub podobnym. Zdjęcia mają rozdzielczość odpowiednią do wykonania odbitek fotograficznych w formacie 10x15cm.

  A.S.

  **************************

  Sprawozdanie z Warsztatów Językowych w Warszawie

  14.11.2014

  Dnia 14 listopada uczniowie Gimnazjum wraz z opiekunami: p. Karpovą, p. Dorobiszem, p. Wiśniochem udali się na Warsztaty Językowe do Warszawy. Dzięki wykwalifikowanej pani przewodnik poznaliśmy historię Polski w innym języku - angielskim.

  Pierwszym punktem warsztatów było zwiedzanie Starego Miasta, gdzie znajduje się Kolumna króla Zygmunta III Wazy. Jest to najstarszy i najważniejszy świecki pomnik w Warszawie wzniesiony w 1644 roku. Spacerując po Starym Mieście udaliśmy się do Bazyliki Archikatedralnej pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela. Katedra została wzniesiona, jako kościół parafialny i stopniowo nabierała znaczenia, aż stała się najważniejszym kościołem Rzeczypospolitej. W bazylice ujrzeliśmy grób prymasa Stefana Wyszyńskiego. Następnie przeszliśmy na Rynek Starego Miasta. Po środku placu stoi symbol Warszawy - pomnik Syrenki, o której informacje przypomniała nam pani przewodnik opowiadając w języku angielskim. Przypomnieliśmy sobie również legendę o Bazyliszku, którego podobizna umieszczona jest na fasadzie kamienicy przy Rynku.

  Kolejnym punktem naszych warsztatów był udział w ciekawej lekcji muzealnej w Zamku Królewskim. Lekcja przypomniała nam o historii Polski. Wnętrze Zamku jest bogato zdobione. Znajduje się tam wiele dzieł sztuki oraz wyposażeń z kultury dawnej Polski. Pani przewodnik oprowadziła nas po całym gmachu i przekazała najważniejsze wiadomości i ciekawostki, oczywiście w języku angielskim. Wnętrze Zamku wywarło na każdym z nas ogromne wrażenie. Przybliżyło nam informacji o życiu królów polskich, którzy tu niegdyś mieszkali. Zamek zwiedzaliśmy z fascynacją przyglądając się każdej z sal z ogromnym zaciekawieniem. Zwiedzając, mijaliśmy portrety królów oraz obrazy włoskiego malarza Canaletta przedstawiające dawną Warszawę.

  ***

  After a few hours of pleasure spent in the Castle we went to the Barbican. There we had the opportunity to see an exhibition illustrating the history of the city's fortifications, with models of towers and ramparts. Walk, we went to the monuments located near:

  - John Kiliński, which, as it turned out, was a heroic shoemaker - leader of the people of Warsaw during the Kościuszko Uprising,
  - Little Insurgent - sculptures of a little boy in a too big helmet, which commemorates the heroic children fighting against the occupiers during the Warsaw Uprising.

  ***

  Na tym zakończyliśmy zwiedzanie. Wstąpiliśmy na pyszny obiad do restauracji ''Pięć Po''.

  Wszyscy byliśmy bardzo zadowoleni z tak ciekawie zorganizowanej wycieczki do stolicy. Przeżyciami i wiadomościami wzbogaciliśmy naszą wiedzę, którą będziemy mogli wykorzystać zarówno na lekcjach historii jak i języka angielskiego.

  Sylwia Majsterek kl. IIIA
  A.S.

  **************************

  PROBLEM Z GŁOWY

  13.11.2014

  Nasi uczniowie wzięli udział w konkursie pt.: "Problem z głowy" organizowanym przez problem z głowy. Zapraszamy do obejrzenia prac naszych uczniów - obecnie anonimowych, z uwagi na trwający konkurs.

  Pod adresem http://problem-z-glowy.pl/konkurs/ można oddać głos na prace (np. naszych) uczniów.

  Aby znaleźć rysunki na które chce się oddać głos, należy w wyszukiwarce wpisać odpowiednią frazę - nazwę szkoły, miejscowość lub kod pocztowy.


  A.S.

  **************************

  11 listopada - Święto Niepodległości

  11.11.2014


  A.S.

  **************************

  OWOCE W SZKOLE
  ''Śniadanie daje moc''

  7.11.2014

  7 listopada 2014 r. uczniowie klas I-III kolejny już raz wzięli udział w przygotowaniu wspólnego śniadania w ramach programu ''Śniadanie daje moc''.

  Dzieci wraz z wychowawczyniami przygotowały zdrowe i pyszne kanapki, sałatki, surówki i szaszłyki. Przy okazji odbyły się pogadanki na temat zdrowego odżywiania się oraz higieny przygotowywania i spożywania posiłków.

  Śniadanie posłużyło również jako jeden z elementów integracji uczniów w danej klasie.

  Artykuł dostarczyła U. Osiak
  A.S.

  **************************

  II POWIATOWY FESTIWAL PIOSENKI RELIGIJNO-PATRIOTYCZNEJ
  w GARWOLINIE 2014

  5.11.2014

  Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie Rozwoju Gmin i Miast Powiatu Garwolińskiego ''Wspólnota Powiatowa''. Przesłuchanie odbyło się 4 i 5 listopada w kinie w Garwolinie. Z naszej szkoły brały udział uczennice z gimnazjum i uczniowie ze szkoły podstawowej. W kategorii zespoły wokalne III miejsce zajęły uczennice klasy Ib gimnazjum: Iza Bożek i Wiktoria Sierańska. Dziewczęta śpiewały piosenkę ''Alleluja'' i ''Biały Krzyż''. Ze szkoły podstawowej w kategorii zespoły wokalne zajęliśmy również III miejsce. Wywalczyli je dla nas uczniowie z klasy IIIb - Amelia Fijołek, Alicja Kwiecińska, Wiktor Sienkiewicz oraz Paweł Włodarczyk. Zespół śpiewał piosenkę ''O Boże Panie mój'' oraz ''Jesteśmy stąd''. Wszystkim ogromnie gratulujemy. Wręczenie nagród dla laureatów Festiwalu odbyło się 11.11.2014 (wtorek), o godz. 11.30 podczas uroczystej akademii z okazji Święta Niepodległości w Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

  Film na YT

  Opiekun laureatów M. Michalec
  A.S.

  **************************

  Dzień Otwarty w naszej szkole - 5 listopada 2014 r.

  5.11.2014

  Dzień Otwarty rozpoczął się wykładem dla rodziców i nauczycieli nt. "Narkotyki i dopalacze", który poprowadził Ireneusz Siudem - doktor psychologii, naukowiec-praktyk, terapeuta; współtwórca środowiskowej koncepcji profilaktyki uzależnień; przewodniczący Towarzystwa Nowa Kuźnia, członek Wojewódzkiego Zespołu ds. Zapobiegania Zakażeniom HIV, Opieki nad Żyjącymi z HIV i Chorymi na AIDS oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

  Po wykładzie rodzice udali się na spotkania z wychowawcami i nauczycielami przedmiotów.

  Z. Beczek
  A.S.

  **************************

  PORANEK CZYTELNICZY

  4.11.2014

  Poranek czytelniczy

  4 listopada 2014 r. uczniowie z Koła Teatralnego zaprosili swoich młodszych kolegów z oddziałów przedszkolnych na poranne czytanie. Spotkanie odbyło się w bibliotece szkolonej a jego celem było zachęcanie do kontaktu z książką. Uczestnicy Koła Teatralnego wczuli się w rolę lektorów, ćwicząc swoją dykcję starali się zainteresować odbiorców i zaprosić dzieci do częstego odwiedzania, wypożyczania książek i czytania z pomocą rodziców.

  J. Banaszek
  A.S.

  **************************

  Galerie zdjęć kryją się pod miniaturkami. Chcesz obejrzeć - kliknij w zdjęcie

  Copyright (c) 2006. Wszystkie prawa zastrzeżone.