AKTUALNOŚCI 2014/15


| wrzesień | październik | listopad | grudzień | styczeń-luty | marzec | kwiecień | maj | czerwiec |


Profilaktyka dla najmłodszych

29.10.2014

29 października 2014 r. uczniowie klas drugich obejrzeli spektakl profilaktyczny Chatka Puchatka. Spektakl był przeznaczony dla młodszych dzieci ze szkół podstawowych. Widowisko zawierało treści z zakresu problematyki antyalkoholowej i przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Bilety na spektakl zostały zakupione przez Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, a pieniądze uzyskane ze sprzedaży biletów przeznaczone są na sprzęt rehabilitacyjny dla osób niepełnosprawnych.


Artykuł dostarczyła E. Figacz
A.S.

**************************

Oni są wśród nas! Oni czują, myślą, marzą, pragną! Oni są tacy jak my, choć inni!

28.10.2014

To hasła promujących ideę integracji z osobami niepełnosprawnymi. Doskonałą okazją, aby bliżej poznać ten problem był Piknik integracyjny - INNI, ALE TACY SAMI, w którym uczestniczyła grupa osób z naszej szkoły. Jego organizatorem była WSPÓLNOTA POWIATOWA. Piknik odbył się 22 października 2014 roku w ZSP nr 1 w Garwolinie. Podczas tego wyjątkowego spotkania mogliśmy wysłuchać wielu ciekawych wystąpień specjalistów, którzy na co dzień pracują z osobami niepełnosprawnymi. Mogliśmy także podziwiać wielkie talenty oraz radość życia tych osób, które w tym dniu były najważniejsze - NIEPEŁNOSPRAWNYCH. Zaprezentowali się oni przepięknie w śpiewie, tańcu, recytacji. I co najważniejsze - z ich ust nawet na chwilę nie schodził uśmiech. Tego optymizmu możemy się od nich uczyć. Na scenie wystąpili także zdrowi uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, którzy w koncercie PEŁNOSPRAWNI DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH zaprezentowali swoje talenty muzyczne i wokalne. Spotkanie w Garwolinie było także okazją do tego, aby na podium konkursu plastycznego Budujemy świat dla wszystkich zobaczyć uczniów i uczennice z naszej Gimnazjum i Szkoły Podstawowej.

Uczeń Gimnazjum Mateusz Rogulski zajął I miejsce w konkursie plastycznym, pozostali - Kacper Rosłaniec i Natalia Kołodziejek otrzymali wyróżnienia. Uczniowie zaś ze Szkoły Podstawowej - Aleksandra Jurzysta, Marta Grabowiecka, Dominika Wojdat otrzymali w tym konkursie wyróżnienia.

Daria Babik z klasy II A zajęła I miejsce w konkursie literackim na hasło propagujące integrację z niepełnosprawnymi.

Gratulujemy!

E. Rogulska
A.S.

**************************

Dzień Otwarty
5 listopada 2014 r.

28.10.2014

Dnia 5 listopada 2014 r. odbędzie się w naszej szkole Dzień Otwarty.
O godz. 16.30 zapraszamy na wykład dla rodziców i nauczycieli nt.: "Narkotyki i dopalacze", który poprowadzi psycholog, naukowiec-praktyk, terapeuta, pracownik naukowy UMCS w Lublinie dr Ireneusz Siudem.

Po wykładzie spotkania z wychowawcami i nauczycielami przedmiotów.

Więcej o naszym Gościu...

Dyrekcja
A.S.

**************************

Mistrzostwo Powiatu - Gimnazjum

21.10.2014

Nasza drużyna gimnazjalna (''ULKS Promyk Sobolew'') została triumfatorem rozgrywek w 6-tkach piłkarskich w powiecie garwolińskim! Zdobyli mistrzostwo wygrywając po drodze wszystkie spotkania. Teraz przed nimi będą rozgrywki regionalne. Finałowy mecz pomiędzy naszą drużyną a Miastkowem został rozegrany na sztucznym boisku w Sobolewie (patrz fotki). Gratulujemy i życzymy powodzenia.

Skład zespołu: Kwas Kacper, Król Paweł, Białecki Patryk, Banaszek Filip, Kurek Jakub, Pawlik Paweł, Cholewa Patryk, Błachnio Dawid, Kazimierak Adam, Kazimierak Damian, Pracz Szymon.

Więcej...

A. Goliszewski
A.S.

**************************

Piszą o nas...

25.10.2014

Na portalu internetowym egarwolin.pl ukazał się artykuł Bezpieczniejsze o przekazaną wiedzę dotyczący pogadanki z policjantem dla uczniów klas 0 - III na temat zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.

Również na stronie internetowej Katolickiego Radia Podlasie ukazał się ten artykuł, ale pod zmienionym tytułem: Z policjantem o bezpieczeństwie na drodze.

Kolejny artykuł, połączony z wywiadem o naszej szkole i gminie Duże pieniądze dla sobolewskich szkół jest zamieszczony na stronie Katolickiego Radia Podlasie.

Życzymy miłej lektury.

Zofia Beczek
A.S.

**************************

ROZKŁAD ZAJĘĆ
W DNIU 27.10.2014 r. (poniedziałek)

22.10.2014

W poniedziałek, 27 X obowiązuje następujący układ godzin lekcyjnych:

 1. 8:00 -  8:30
 2. 8:35 -  9:05
 3. 9:10 -  9:40
 4. 9:45 - 10:15
  przerwa obiadowa
 5. 10:35 - 11:05
  przerwa obiadowa
 6. 11:25 - 11:55
  przerwa obiadowa
 7. 12:05 - 12:35
 8. 12:40 - 13:10

Oddziały przedszkolne pracują wg stałego planu.

Dyrekcja
A.S.

**************************

WYCIECZKA KLAS 1 DO WOLI OKRZEJSKIEJ

17.10.2014

Od kilku lat tradycją naszej szkoły jest, że wszyscy uczniowie poznają życie i twórczość patrona swojej szkoły Henryka Sienkiewicza. Dlatego też dnia 16 października klasy I a, b i c Szkoły Podstawowej udały się na wycieczkę do Woli Okrzejskiej. W muzeum uczniowie dowiedzieli się o istotnych wydarzeniach z życia i o twórczości Henryka Sienkiewicza. Po ciekawej lekcji w muzeum wszyscy udaliśmy się na Kopiec, z którego podziwialiśmy panoramę najbliższej okolicy oraz na miejscowy cmentarz, na którym znajduje się rodzinny grobowiec Sienkiewiczów. Pierwszaki miały również możliwość upieczenia kiełbasek na ognisku oraz wiele okazji do wspólnych zabaw.

D. Dubrow
A.S.

**************************

WYJAZD NA SPEKTAKL PROFILAKTYCZNY

16.10.2014

W dniu 15.10 2014 r. klasy trzecie z naszego gimnazjum obejrzały spektakl profilaktyczny ''Wspomnienia narkomanki'' w Garwolinie. (Wyjazd sponsorowany przez Gminną Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych).

Motyw przewodni w przedstawieniu to opowieść byłej narkomanki, jej droga do uzależnienia, bycie uzależnioną i wyjście z nałogu. Aktorka grająca narkomankę Basię swą grą w bardzo przejmujący i obrazowy sposób odzwierciedliła życie w nałogu.

Młodzież z ogromnym zaciekawieniem i emocjami obejrzała spektakl.

Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych ogłosiła konkurs literacki ''Moje odczucia po obejrzeniu spektaklu - Wspomnienie narkomanki''

R. Jankowska - Babik
A.S.

**************************

Lekcja przyrody w Cyganówce

14.10.2014

16.10.2014 r. klasa III a i II b pojechały na wycieczkę do Cyganówki. Pogoda nam sprzyjała, mogliśmy podziwiać uroki jesieni w lesie. Uczniowie w naturalnych warunkach poznawali warstwową budowę lasu, rozpoznawali i nazywali drzewa iglaste i liściaste. Najprzyjemniejszym elementem wyjazdu było to, że dzieci mogły karmić leśne zwierzęta i podziwiać z bliska ich urodę. Zwierzęta nie bały się dzieci i biegły wzdłuż ogrodzenia, dopominając się o jedzenie. Po nakarmieniu zwierząt z zapałem zabraliśmy się do pieczenia kiełbasek. Posiłek na powietrzu bardzo nam smakował. Znalazł się także czas na wspólne zabawy. Chłopcy grali w piłkę, a dziewczynki bawiły się wymyślając przeróżne gry i zabawy.

J. Banaszek
A.S.

**************************

Dzień Edukacji Narodowej

14.10.2014


14 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Były życzenia i kwiaty od Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego. Uroczystość uświetniły występy naszych uczniów: były wiersze i piosenki. Dyrektor Zespołu Szkół złożył życzenia uczniom i wszystkim pracownikom szkoły. Miłym akcentem uroczystości było wręczenie nagród nauczycielom, pracownikom sekretariatu i obsługi szkoły.


Artykuł dostarczyła Z. Beczek
A.S.

**************************

II POWIATOWY DZIEŃ PROFILAKTYKI
''STOP NARKOTYKOM'' - 8.10.2014

10.10.2014

W dniu 8.10.2014 r. odbył się II Powiatowy Dzień Profilaktyki w Garwolinie. Uczniowie naszego Gimnazjum wzięli w nim udział. Obejrzeli spektakle profilaktyczne, uczestniczyli w konkursie wiedzy o HIV i AIDS.

Uczennica klasy II B NN (Zastrzeżone dane osobowe) zajęła tym konkursie I miejsce a Mateusz Kędzior także z II B wyróżnienie.

Siedmioro uczniów - Mateusz Kędzior, Aneta Kazimierak, Alicja Szostek, Mateusz Rogulski, Kornelia Błachnio, Filip Banaszek i Angelika Matuszewska - otrzymało wyróżnienia w konkursie plastycznym.

Gratulujemy!
Więcej o tej akcji na egarwolin.pl

Artykuł dostarczyła E. Rogulska
A.S.

**************************

Jaka piękna jest polska jesień!
Wycieczka klasy Ia do parku

8.10.2014


Dnia 2.10.2014 r. klasa Ia była na wycieczce w parku. Uczniowie szukali darów jesieni, obserwowali ptaki przez lornetkę, szukali ciekawych okazów a następnie oglądali je przez lupę. Rozróżniali i nazywali drzewa i krzewy, mierzyli obwód drzew oraz odrysowywali korę na kartce papieru. W czasie wolnym od obserwacji przyrodniczych uczniowie skorzystali z placu zabaw na którym oddali się dziecięcym uciechom i swobodnym zabawom.D. Dubrow
A.S.

**************************

Nauka pływania dla uczniów klas III szkół podstawowych
realizowana w ramach projektu
''Powszechna nauka pływania w powiecie garwolińskim''

3.10.2014

Już kolejny rok uczniowie klas III szkoły podstawowej mogą uczestniczyć w zajęciach nauki pływania na basenie w Rykach. Zajęcia dla dzieci są bezpłatne, realizowane w ramach projektu, współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Czeka nas 10 wyjazdów, zajęcia trwają 2 godziny. W dniu 26. września odbyła się lekcja dla uczniów kl. IIIa zaś 29. klasy IIIb i IIIc.

Zajęcia prowadzą wykwalifikowani instruktorzy, którzy mają bardzo dobry kontakt z dziećmi, uczniowie świetnie się bawią ucząc się jednocześnie, nie mogą się doczekać następnego wyjazdu.

J. Banaszek
A.S.

**************************

SAMORZĄDY MAJĄ GŁOS - WYBORY 2014

2.10.2014

Dnia 1 października 2014 r. w naszym Zespole odbyły się wybory Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego szkoły podstawowej i Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego gimnazjum. Wybory odbyły się we współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie w ramach akcji ''Samorządy mają głos'', pod Honorowym Patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

Wyniki wyborów:

Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego Publicznej Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Sobolewie została WERONIKA KRZEMIŃSKA, ucz. kl. Vb

Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego Publicznego Gimnazjum im. Henryka Sienkiewicza w Sobolewie został KONRAD PROCZEK, ucz. kl. IIIb

GRATULUJEMY!

Strona CEO - relacja z wyborów.

Z. Beczek
A.S.

**************************

Galerie zdjęć kryją się pod miniaturkami. Chcesz obejrzeć - kliknij w zdjęcie

Copyright (c) 2006. Sobol Design. Wszystkie prawa zastrzeżone.