AKTUALNOŚCI 2014/15


| wrzesień | październik | listopad | grudzień | styczeń-luty | marzec | kwiecień | maj | czerwiec |


Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego Przez okulary wiary

28.05.2015

Spośród 600 prac plastycznych, które wpłynęły na konkurs z całej Polski jury wybrało następujące prace uczniów z naszej szkoły.

I miejsce - w kategorii wiekowej I - III - zajęła Zofia Świątek z klasy II a

Pozostałe uczennice Marta Grabowiecka - kl. IV c, Natalia Krupa - IV a, Wiktoria Zowczak - V a, Wiktoria Domaszczeńska kl. I a, Emilia Truszko - kl. III b, Wiktoria Napora - kl III a zostały wyróżnione.

Uczennice zostały zaproszone na Uroczystą Galę Konkursową do Instytutu Jana Pawła II w Warszawie, gdzie otrzymały dyplomy i ciekawe nagrody rzeczowe.

Gratulujemy!

Ewa Rogulska
A.S.

**************************

Konkurs fotograficzny
''Mazowsze bliskie sercu'' - X edycja

27.05.2015

Samorząd Województwa Mazowieckiego pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego, patronatem artystycznym Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty organizuje konkurs fotograficzny

Po raz kolejny swój talent mogą zaprezentować fotografowie amatorzy, znający miejsca i wydarzenia na Mazowszu, które warto pokazać innym. Temat tegorocznej edycji konkursu - ''Z rodziną przez Mazowsze'' - nawiązuje do nowej publikacji promującej województwo. Zachęca ona do aktywnego odkrywania i odwiedzania niezwykłych miejsc w naszym regionie.

Nabór prac potrwa do 30 czerwca br. Autorzy 10 najlepszych prac wezmą udział w weekendowych wyjazdowych warsztatach fotograficznych organizowanych wspólnie z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie. W drugim etapie spośród zdjęć wykonanych przez uczestników warsztatów Jury wybierze 3 zwycięskie prace, a laureaci zostaną wyróżnieni podczas finałowej gali i otrzymają nagrody.

Zasady, formularze do pobrania i regulamin konkursu dostępne są na stronie internetowej www.mazovia.pl.


A.S.

**************************

Program Fundacji Grupy PKP
Szkoła Przyjazna Bezpieczeństwu

27.05.2015

W poniedziałek, 27 kwietnia, w Warszawie odbyła się konferencja inaugurująca program edukacyjny Szkoła Przyjazna Bezpieczeństwu organizowany przez Fundację Grupy PKP. Zaproszeni goście zapoznali się ze szczegółami projektu oraz dyskutowali o zagadnieniach związanych z bezpieczeństwem najmłodszych.

Dorota Dubrow
A.S.

**************************

Projekt edukacyjny

26.05.2015

Uczniowie kl. IIb gimnazjum: A. Czarnecka, A. Kazimierak, A. Szostek, Cz. Babik, M. Kędzior, J. Strzemkowski pod kierunkiem nauczyciela języka polskiego p. J. Maraszek realizowali projekt edukacyjny Antyk bliżej nas. Swoją prezentację przygotowali w Prezi, tzw. wirtualnym płótnie.

Cytując za Wikipedią: Prezi wykorzystuje pośrednictwo zoom (ZUI), który umożliwia użytkownikom powiększanie i pomniejszanie ich prezentacji oraz na wyświetlanie i poruszanie się pomiędzy poszczególnymi jego elementami po osiach w przestrzeni umownie oznaczanej jako 2.5D.

Prezentacja 1 Prezentacja 2 Prezentacja 3

Dostarczyła J. Maraszek
A.S.

**************************

XXIII Zlot Szkół Sienkiewiczowskich w Przasnyszu

25.05.2015

Delegacja Zespołu Szkół - Aneta Kazimierak, Konrad Proczek i p. Zofia Beczek - w dniach 22-24.05.2015 r. uczestniczyła w XXIII Zlocie Szkół Sienkiewiczowskich w Przasnyszu.

Gośćmi honorowymi Zlotu byli: p. Juliusz Sienkiewicz - wnuk naszego Patrona, Henryka Sienkiewicza i p. Anna Dziewanowska - prawnuczka pisarza; p. Anna i Antoni Cybulski - inicjatorzy Zlotów i autorzy książek o Sienkiewiczu oraz p. Monika Rosca - odtwórczyni roli Nel i p. Tomasz Mędrzak - odtwórca roli Stasia Tarkowskiego w pierwszej ekranizacji powieści "W pustyni iw puszczy".

Ważnym wydarzeniem było też spotkanie z prof. Jerzym Bralczykiem oraz koncert fortepianowy p. Moniki Rosca w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze.

Zwiedziliśmy Przasnysz, Opinogórę i Rostków. Wielu dreszczyków emocji dostarczył nam pobyt w parku linowym Gibon. Świetnie bawiliśmy się na koncercie zespołu "40 braci i 30 wnuków jeżdżących na 70 oślętach".

Zapraszamy na fotorelację ze Zlotu (link w obrazku)

Z. Beczek
A.S.

*************

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego
Zlot Szkół Sienkiewiczowskich w Przasnyszu

Uczniowie z Zespołu Szkół w Sobolewie zajęli następujące miejsca:

 • III miejsce - Mateusz Rogulski kl. II B gimnazjum

  Wyróżnienia:

 • Izabela Grudzień - kl. IB gimnazjum
 • Magdalena Bieńko - kl. IB gimnazjum

  Gratulujemy!

  Wyniki konkursu na stronie szkoły z Przasnysza.

  Ewa Rogulska
  A.S.

  **************************

  ''Co w lesie piszczy?''

  22.05.2015

  Po raz trzeci uczniowie kl. VI a i VI b (Olga Kalinowska, Wojciech Łapacz, Emilia Pracz) wzięli udział w powiatowym konkursie przyrodniczym. III edycja konkursu nt. ''Co w lesie piszczy'' odbyła się 22.05.2015 r. na Ścieżce Przyrodniczo-Kulturowej w Hucie Garwolińskiej. Przemierzając trasę ścieżki, na ośmiu stanowiskach każda drużyna rozpoznawała ptaki, ssaki, drzewa i krzewy, tropy zwierząt, bezkręgowce, płazy i gady. Na 80 możliwych punktów do zdobycia, uzyskaliśmy 76 i tym samym zajęliśmy IV miejsce. Uczniowie wykazali się znakomitą wiedzą flory i fauny lasu.

  Trochę przykro, że już po raz drugi zajęliśmy IV miejsce różnicą tak niewielkiej ilości punktów. No cóż, jak pech to pech...

  Przygotowała H. Janisiewicz
  A.S.

  **************************

  Konkurs Kangur

  22.05.2015

  W dniu 19 marca grupa uczniów ze szkoły podstawowej i gimnazjum przystąpiła do Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny. Szkołę podstawową reprezentowało 47 uczniów od klasy II, gimnazjum - 15 osób. Wyniki ogłoszono w maju. Najlepszy rezultat - wynik ''Bardzo dobry'' - uzyskał Jakub Goliszewski z kl. IA gimnazjum, wyróżnienia osiągnęli w szkole podstawowej: Maksymilian Krupa - kl. IVb, Aleksandra Truszko - kl. IIIb, Olga Lewandowska - kl. IIIc oraz Izabela Grudzień z kl. IB gim.  A. Kalbarczyk, H. Zatyka
  A. S.

  **************************

  Konkurs Mój Brzechwa

  21.05.2015

  ***
  A.S.

  **************************

  Ogólnopolski Konkurs Plastyczny ''Spod znaku orła wszyscy jesteśmy''

  16.05.2015

  SPOD ZNAKU ORŁA WSZYSCY JESTEŚMY

      Spod znaku Orła Białego jesteśmy,
      Więc dumnie głowę wznieśmy.

  Biały Orzeł na czerwonym tle
  To nasz znak, nawet we mgle.

      W koronie Orzeł Biały
      Symbolizuje nasz kraj wspaniały.

  Historia Naszego Orła Białego
  Sięga Lecha - Piasta pierwszego.

      Biel Orła dobro oznacza,
      Czerwień - potęgę, majestat i siłacza.

  Ten nasz Orzeł - Orzeł wolności,
  Prowadził przez dzieje historii do wolności.

                      Fragment wiersza Darii Babik kl. IIA gimnazjum

  Uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie literacko - plastycznym ''Spod znaku orła wszyscy jesteśmy''. Konkurs został zorganizowany przez szkołę nr 6 w Kwidzyniu.

  Na konkurs ten zostały przesłane utwory literackie i prace plastyczne. Podsumowanie konkursu obyło się w dniu 16.05.2015 r. Grand Prix w dziedzinie plastycznej, otrzymał uczeń z klasy II B gimnazjum Mateusz Rogulski.

  Gratulujemy!

  Więcej...

  Ewa Rogulska
  A.S.

  **************************

  Z wizytą w pasiece

  14.05.2015

  Pracowity jak pszczółka - to ogólnie znane przysłowie. Chcieliśmy sprawdzić jak to jest w rzeczywistości. Dlatego korzystając zaproszenia p. Leszka Kowalczyka - pszczelarza z zamiłowania udaliśmy się do pobliskiej pasieki. Z zaciekawieniem obejrzeliśmy wnętrze kolorowego domku - ula oraz inne ciekawe urządzenia np. podkurzacz (nie mylić z odkurzaczem). Ubrani w ochronne kapelusze z siatką, podchodziliśmy jak najbliżej ula aby zobaczyć owady przy pracy. Bardzo chętnie skorzystaliśmy ze słodkiego poczęstunku - złocistego miodu. Przyjemnie jest spędzić miłe przedpołudnie w kolorowej i brzęczącej pasiece.

  Ciekawostki o pszczołach:

  • Pszczoły porozumiewają się za pomocą tańców i wydawania dźwięków.
  • Pszczoły muszą odwiedzić około 4 milionów kwiatów, aby zebrać nektar na 1 kg miodu.
  • Podczas jednego "kursu" po nektar pszczoła odwiedza 50-100 kwiatów.

  J. Kalinowska
  A.S.

  **************************

  Gra miejska - jestem patriotą

  7.05.2015

  ***
  A.S.

  **************************

  Ogólnopolski Konkurs Plastyczny
  Przez Okulary Wiary - ''Życie Błogosławionego Edmunda Bojanowskiego''

  5.05.2015

  Siedmioro uczniów z naszej szkoły zostało laureatami w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Przez okulary wiary":

  1. Domaszczeńska Wiktoria
  2. Grabowiecka Marta
  3. Krupa Natalia
  4. Napora Wiktoria
  5. Świątek Zofia
  6. Truszko Aleksandra
  7. Zowczak Wiktoria

  Wszyscy laureaci zostali zaproszeni na uroczystą galę wręczenia nagród w siedzibie Instytutu Papieża Jana Pawła II w Warszawie przy ul. Hlonda 1 w dniu 28 maja o godz. 10.00.

  Link do strony z wynikami konkursu.

  E. Rogulska
  A.S.

  **************************

  Konkurs piosenki niemieckiej

  5.05.2015

  W naszej szkole w dniu 5 maja 2015 r. odbył się konkurs na najpiękniej zaśpiewaną piosenkę niemiecką. W konkursie wzięli udział uczniowie szkoły podstawowej. Piosenki były wykonane pojedynczo oraz w duecie z podkładem muzycznym. Należy przyznać że wymowa i styl wykonania mile zaskoczyła komisję, tak że trudne było wyłonienie zwycięzcy. Pierwsze miejsce zajęły Marta Grabowiecka i Maja Siejka, drugie Ola Jurzysta, a trzecie Maksymilian Krupa. Wyróżnione osoby otrzymały nagrody ufundowane przez Ambasadę Niemiec. Życzymy dalszych sukcesów i zachęcamy do udziału w konkursach obcojęzycznych.

  Nadesłała K. Pietrzak
  A.S.

  **************************

  Galerie zdjęć kryją się pod miniaturkami. Chcesz obejrzeć - kliknij w zdjęcie

 • Copyright (c) 2006. Wszystkie prawa zastrzeżone.