AKTUALNOŚCI 2014/15


| wrzesień | październik | listopad | grudzień | styczeń-luty | marzec | kwiecień | maj | czerwiec |


Wyniki Powiatowego Konkursu Plastycznego
Zwierzaki to nie pluszaki

03.2015

Na powiatowy konkurs plastyczny wpłynęło bardzo dużo prac plastycznych. Między innymi i uczniowie z naszej szkoły z klas I-III i IV-VI bardzo licznie zaangażowali się w ten konkurs.

Zadaniem było wykonanie pracy plastycznej w formacie A-3, w dowolnej technice, o tematyce związanej z zapobieganiem wypadkom z udziałem zwierząt gospodarskich.

Uczennica z klasy IVa - Zuzanna Kurek zajęła w tym konkursie III miejsce. Otrzymała dyplom i nagrodę rzeczową. Natomiast wszyscy uczniowie, którzy brali udział w konkursie zostali nagrodzeni słodyczami.

Prace naszych uczniów można obejrzeć pod obrazkiem-linkiem.

Ewa Rogulska
A.S.

**************************

DZIEŃ SAMORZĄDNOŚCI UCZNIOWSKIEJ

26.03.2015

Dnia 26.03.2015 r. w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Samorządności Uczniowskiej. Tego dnia uczniowie i wychowawcy klas IV-VI szkoły podstawowej i klas I-III gimnazjum przyszli przebrani zgodnie z wylosowanymi kategoriami strojów. Następnie zaprezentowali swoje umiejętności na scenie. Występy i stroje zostały ocenione, zgodnie z regulaminem konkursu ''Klasa na medal''. Dzień spędziliśmy na wesoło, bawiąc się znakomicie.

Fotorelacja z imprezy znajduje się na podstronie Samorządu Uczniowskiego. Zapraszamy do obejrzenia!

Z. Beczek
A.S.

**************************

Międzynarodowy Konkurs Plastyczny ''Inne spojrzenie''

20.03.2015

Wielu uczniów z naszej szkoły wzięło udział w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym ''Inne spojrzenie''. Tegoroczna edycja jest zatytułowana ''Moja przygoda w kosmosie''. Uczniowie wykazali się ciekawymi pomysłami. Prace zostały przesłane na konkurs w Sosnowcu.

Ewa Rogulska
A.S.

**************************

Nasze prace plastyczne
na XXIII Zlot Szkół Sienkiewiczowskich w Przasnyszu

19.03.2015

W dniach 22-24 maja 2015 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Przasnyszu odbędzie się XXIII Ogólnopolski Zlot Szkół Sienkiewiczowskich. Zwyczajem „Zlotowiczów” ogłoszono konkursy dla uczniów i Szkół uczestniczących w Zlocie. Nasi Uczniowie z Zespołu Szkół w Sobolewie przygotowali kilka prac plastycznych zgodnych z regulaminem o tematyce „Henryk Sienkiewicz w liczbach” i „Makieta gry planszowej”.

Prace nadesłane w ramach ogłoszonego konkursu oceniać będzie Kapituła złożona z nauczycieli szkoły, instruktorów MDK w Przasnyszu i twórców kultury Przasnysza. Wyniki konkursu poznamy w maju 2015 r.

Ewa Rogulska
A.S.

**************************

INFORMACJA DLA UCZESTNIKÓW OBOZU W BUKOWINIE

7.03.2015

Osoby uczestniczące w obozie sportowym w Bukowinie, które są zainteresowane pobraniem filmiku (3 minutowy slideshow ze zdjęć z Bukowiny), mogą go ściągnąć z Youtuba - link w aktualnościach styczeń luty.


A.S.

**************************

GIMNAZJADA - FINAŁ POWIATU
PIŁKA SIATKOWA

6.03.2015

Piętnaście drużyn stanęło do rywalizacji w Powiatowej Gimnazjadzie w piłce siatkowej dziewcząt. Po rozegraniu eliminacji wyłoniono najlepszą czwórkę, która następnie między sobą rozdzieliła miejsca na podium. W turnieju finałowym, który odbył się w Uninie 6.03.2015. oprócz uczennic miejscowej szkoły, wystąpiły siatkarki z Gimnazjum w: Gończycach, Sobolewie i Żelechowie. W pierwszym meczu półfinałowym podopieczne Piotra Szymańskiego zmierzyły się z gospodyniami imprezy zespołem z Unina. Niezwykle zacięty pojedynek, zakończył się wynikiem 2:1 dla przyjezdnych. Awans do finału wywalczyły także Żelechowianki, które w dwóch setach pokonały siatkarki z Gończyc. Następnie drużyny, które przegrały mecze półfinałowe stoczyły walkę o brązowe medale. Zwycięsko z tego pojedynku wyszły zawodniczki z Unina i to one stanęły na najniższym stopniu podium.

Mistrzyniami powiatu w piłce siatkowej zostały dziewczęta z Gimnazjum w Żelechowie, które w finale wygrały z gimnazjalistkami z Sobolewa 2:0. Dwa pierwsze zespoły będą reprezentować nasz powiat w rozgrywkach regionalnych.

Turniej finałowy

Półfinały

Gimnazjum Unin - Gimnazjum Sobolew 1:2

Gimnazjum Gończyce - Gimnazjum Żelechów 0:2

Mecz o III miejsce

Gimnazjum Unin - Gimnazjum Gończyce 2:1

Finał

Gimnazjum Żelechów - Gimnazjum Sobolew 2:0

Ostateczna kolejność

  1. Gimnazjum Żelechów (opiekun Michał Bogusz)
  2. Gimnazjum Sobolew (Piotr Szymański)
  3. Gimnazjum Unin (Mirosław Mętrak)
  4. Gimnazjum Gończyce (Ireneusz Kalbarczyk)

Szymański Piotr
A.S.

**************************

Galerie zdjęć kryją się pod miniaturkami. Chcesz obejrzeć - kliknij w zdjęcie

Copyright (c) 2006. Wszystkie prawa zastrzeżone.