AKTUALNOŚCI 2014/15


| wrzesień | październik | listopad | grudzień | styczeń-luty | marzec | kwiecień | maj | czerwiec |


SZKOLNE ROZGRYWKI PIŁKI NOŻNEJ HALOWEJ

23.02.2015

W dniach 20 i 23 lutego 2015 roku rozgrywane były na naszej hali w Sobolewie Finały Powiatu w Piłce Nożnej halowej. Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się nasi młodzi piłkarze ze Szkoły Podstawowej. Pod wodzą Pana Piotra Szymańskiego zajęli drugie miejsce w Powiecie Garwolińskim.
Natomiast ich starsi koledzy, podopieczni Pana Andrzeja Goliszewskiego uplasowali się tuż za podium.

Piotr Szymański
A.S.

**************************

KONKURS PLASTYCZNY
''BEZPIECZNIE NA WSI - ZWIERZAKI TO NIE PLUSZAKI!''

19.02.2015

Już po raz kolejny Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego organizuje Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla uczniów szkół podstawowych, pn. ''Bezpiecznie na wsi - zwierzaki to nie pluszaki!''

Konkurs przebiegać będzie we współorganizacji z Dyrekcjami Szkół Podstawowych, zainteresowanymi jednostkami samorządu terytorialnego i udziałem lokalnych mediów.

Celem Konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą w gospodarstwie rolnym a także rozbudzenie i rozwój wrażliwości estetycznej oraz indywidualnych zdolności twórczych wśród najmłodszych mieszkańców wsi. W tym roku KRUS zwraca uwagę na bezpieczeństwo pracy przy obsłudze zwierząt gospodarskich.

Na terenie Oddziału Regionalnego KRUS w Warszawie i podległych mu Placówek Terenowych, Konkurs przebiega w 2 etapach: PT KRUS i wojewódzkim. Uczestnikami Konkursu mogą być uczniowie szkół podstawowych klas 0-VI, w dwóch kategoriach wiekowych (I grupa: klasy 0-III, II grupa: klasy IV-VI).

Zgłoszenie udziału szkoły w Konkursie dokonuje szkoła do dnia 10 marca br. do właściwej miejscowo Placówki Terenowej KRUS.

Zadaniem konkursowym jest wykonanie pracy plastycznej w formacie A-3, w dowolnej technice, o tematyce związanej z zapobieganiem wypadkom z udziałem zwierząt gospodarskich.

Na laureatów obu etapów konkursu czekają nagrody rzeczowe. Prace plastyczne laureatów trzech pierwszych miejsc etapu wojewódzkiego z każdej kategorii wiekowej niniejszego konkursu wezmą udział w eliminacjach centralnych.

Szczegółowe informacje o organizacji Konkursu można uzyskać w Placówkach Terenowych KRUS oraz w Oddziale Regionalnym KRUS w Warszawie a także na stronach internetowych urzędów gmin.

PT KRUS Garwolin
ul. Ks. Juszczyka 4
08-400 Garwolin
tel. (25)-6843246

Regulamin Konkursu Zgłoszenie ucznia


A.S.

**************************

OTWARTY HALOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ
''PIŁKARSKA PRZYSZŁOŚĆ NA HALI W SOBOLEWIE''

8.02.2015

Na hali w Sobolewie dnia 8.02.2015 (niedziela) odbył się Otwarty Halowy Turniej Piłki Nożnej pod Patronatem Dyrektora Zespołu Szkół im. H. Sienkiewicza ''Piłkarska Przyszłość na hali w Sobolewie'' rocznik 2002 i młodsi.

W turnieju wzięło udział 9 zespołów podzielonych na dwie grupy. Do półfinałów awansowały po dwa najlepsze zespoły z grupy A: Mazur Karczew i zespół gospodarzy Promyk Sobolew I a z grupy B: MKS Ruch Ryki i Sęp Żelechów.

W ścisłym finale znalazły się zespoły Promyka Sobolew i Sępa Żelechów. Mecz został rozstrzygnięty po emocjonującej grze 3-2 dla zawodników Sępa. W meczu o trzecie miejsce lepsi okazali się zawodnicy Mazura Karczew, którzy ograli 2-0 zespół MKS Ruch Ryki.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został zawodnik gospodarzy Tomasz Kowalczyk, najlepszym strzelcem Polak Cezary (Sęp Żelechów) strzelec 7 bramek, najlepszym bramkarzem Masny Kacper (Mazur Karczew)

Uważam, że turniej był bardzo udany. Pełne trybuny, dużo emocji i przepyszne ciasto upieczone przez mamy naszych młodych zawodników. Rodzicom dziękuje szczególnie. Bez ich zaangażowania ten turniej nie byłby taki fajny.

Dziękuje również Dyrektorowi Zespołu Szkół w Sobolewie Panu Krzysztofowi Łapaczowi, który ufundował puchary i medale dla zawodników jak również firmie Sante za ufundowanie słodkich produktów firmowych, które otrzymali wszyscy zawodnicy. Mam nadzieję, że nasza współpraca zaowocuje w przyszłości jeszcze wieloma ciekawymi projektami.

Piotr Szymański
A.S.

**************************

RETUSZ

6.02.2015

6 lutego nasza szkoła gościła przedstawicieli krakowskiej grupy artystycznej ''Inspiracja''. Aktorzy przedstawili dla uczniów klas IV - VI spektakl profilaktyczny pt. ''Retusz''.

Fabuła spektaklu osnuta jest wokół rozterek typowych dla młodych ludzi. Bohaterowie, podobnie jak większość współczesnej młodzieży stają przed dylematem dokonania wyboru między stylem życia lansowanym przez komercyjne media, a wartościami propagowanymi przez rodzinę i szkołę.

Dwóch młodych chłopców interesuje się fotografią. Ich azyl to ciemnia, do działania napędzają ich marzenia o przyszłych wystawach, wernisażach i publikacjach w drogich magazynach. Obraz przyszłości jest u nich kolorowy jak ''ostra'' fotografia. Jednak z drogi do celu zawraca ich wpływ środowiska. Jeden z chłopców zaczyna hołdować innym wartościom. Bycie ''Cool'' wyrażane poprzez bezrefleksyjny pęd ku rozrywce za wszelką cenę staje się dla niego atrakcyjniejsze od próby bycia sobą. Z czasem jego fotografie - funkcjonujące w spektaklu jako czytelna metafora stanu ducha - stają się coraz bardziej rozmyte i niewyraźne. Obraz przyszłości blaknie jak stare zdjęcia i wymaga retuszu.

Pomocną dłoń wyciąga kolega fotografik. Cały czas zachęca przyjaciela do rozwijania zainteresowań, pokazuje konsekwencje złych wyborów. Porównuje życie do analogowego aparatu fotograficznego, który ma określoną liczbę klatek filmowych, jak zdjęcie zepsujemy, klatka filmu nie będzie już przydatna.

W życiu złych wyborów nie da się usunąć bez konsekwencji, często bardzo kosztownych. To nie cyfrówka pozwalająca wykasować słabe ujęcie.

Wsparcie kolegi pozwala młodemu fotografikowi wrócić na właściwe tory i dostrzec, jak wiele mógł stracić.

Program ''Retusz'' analizuje pewne mechanizmy uzależnienia. Rozprawia się z mitami dotyczącymi substancji psychoaktywnych i rzekomej nieszkodliwości niektórych z nich. Pokazuje jak dzięki kształtowaniu umiejętności asertywnych nie ulegać presji rówieśniczej. Dzięki dynamicznej formule inscenizacji, autentyzmowi problemów i języka spektakl pozwala uczniom na utożsamianie się z bohaterami opowieści. Dostarcza im argumentów promujących zdrowy styl życia i utwierdza w przekonaniu, że warto bronić własnych przekonań i wartości - nawet wbrew naciskom otoczenia.

Obserwacja zachowania naszych uczniów w czasie spektaklu pozwala z zadowoleniem stwierdzić, że przekaz się im podobał. Oby pozostawił w nich nie tylko dobre wrażenie ale i głębszą refleksję.

Ewa Pluta
A.S.

**************************

Migawki z życia szkolnego
Śniadanie w klasie 0b

6.02.2015Kto chce małym być siłaczem,
zjada wszystko i nie płacze!
Kto się długo bawić chce
- ten śniadanie pięknie zje.

Śniadanie daje moc do dalszej zabawy i pracy twórczej Dzieci delektują się pysznościami przygotowanymi przez rodziców. Częstują się nawzajem deserkami. Smacznego!

J. Kalinowska
A.S.

**************************

PRZYPOMNIENIE

29.01.2015

Przypominamy, że poniedziałek po feriach (2 lutego) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.

Dyrekcja
A.S.

**************************

JASEŁKA DLA BABCI I DZIADKA

15.01.2015

Dzień Babci i Dzień Dziadka to wyjątkowe święta. Właśnie z tej okazji uczniowie klasy IIa przygotowali Jasełka oraz wiersze i piosenki nawiązujące do tematyki tych szczególnych dni.
Uczniowie bardzo ładnie prezentowali się w swoich rolach. Świadomość, że występ oglądają ich ukochane babcie i dziadkowie, dodawała im pewności siebie. Goście byli dumni ze swoich wnucząt a oku zakręciły się łzy szczęścia. Po występie wszyscy spotkali się przy wspólnym poczęstunku.

Ewa Figacz
A.S.

**************************

WYCIECZKA-NAGRODA
OGRODY ŚWIATŁA W WILANOWIE

15.01.2015

W dniu dzisiejszym uczniowie którzy zostali nagrodzeni w konkursie plastycznym (Ozdoby bożonarodzeniowe) uczestniczyli w wycieczce do Wilanowa.
Kilka zdjęć z wycieczki znajduje się przy informacji grudniowej o wzmiankowanym konkursie.

(Zdjęcia naszych uczniów kryją się pod miniaturką, a zdjęcia ogrodów - Galeria 2)

A.S.

**************************

SPOTKANIE Z POLICJĄ

14.01.2015

(Artykuł w przygotowaniu)


A.S.

**************************

OBÓZ SPORTOWY - BUKOWINA 2015

5-10.01.2015

Jak w roku poprzednim uczniowie klas sportowych uczestniczyli w obozie narciarskim w Bukowinie Tatrzańskiej. W dniach od 5.01 do 10.01.2015 r. 50 uczniów i 5 nauczycieli szusowało po ośnieżonych stokach ''UFO'' i ''Rusińskiego'' oraz moczyli ciała w leczniczych wodach termalnych na ''Bani''. Wszyscy szlifowali technikę jazdy pod okiem swoich opiekunów. Początkujących uczyli jazdy na nartach specjaliści - instruktorzy narciarstwa. Towarzyszyła nam piękna zimowa aura i dobre humory.

Czekamy już na kolejny rok.

K. Ł.
A.S.

**************************

Wycieczka klas 0 do fabryki bombek - Silverado w Józefowie w 7.01.2015 r.

7.01.2015


7 stycznia 2015 r. dzieci z grup 0a i 0b znalazły się w bajkowej scenerii. Zaznajamialiśmy się od podstaw jak powstają przepiękne bombki. Od wydmuchania kształtu, poprzez posrebrzanie i ręczne dekorowanie. Prawdziwego zawrotu głowy doznaliśmy we wzorcowni gdzie oglądaliśmy te kruche cudeńka. Ochom i achom nie było końca.wychowawcy: J. Kalinowska, A. Tuchowska, W. Pracz
A.S.

**************************

Wyniki regionalnego konkursu plastycznego:
''10 lat Kolei Mazowieckich''

7.01.2015

Uczniowie z naszej szkoły licznie wzięli udział w konkursie plastycznym organizowanym przez spółkę Kolei Mazowieckich. Celem konkursu było narysowanie bądź namalowanie prac plastycznych, które miały przedstawiać Koleje Mazowieckie za 50 lat.

Miło nam poinformować, że wśród osób wyróżnionych znalazła się uczennica z naszej szkoły Patrycja Pawłowska z klasy VIa. Praca Patrycji zostanie wyświetlana na monitorach w pociągach Spółki Koleje Mazowieckie.

Więcej na stronie Kolei Mazowieckich
Gratulujemy!

E. Rogulska
A.S.

**************************

Galerie zdjęć kryją się pod miniaturkami. Chcesz obejrzeć - kliknij w zdjęcie

Copyright (c) 2006. Wszystkie prawa zastrzeżone.