AKTUALNOŚCI 2012/13

(od września do grudnia)

| wrzesień | październik | listopad | grudzień |


Koniec grudnia


I ty możesz zostać Świętym Mikołajem

Takim hasłem rozpoczęliśmy uroczystość Wigilijną.

W dniu 21 grudnia w hali sportowej zgromadziła się cała społeczność szkolna, dyrekcja nauczyciele, zaproszeni goście i rodzice uczniów. Zaszczycił nas również swoją obecnością wójt naszej gminy p. Andrzej Koszutski.

Temat inscenizacji był wszystkim uczniom bliski, gdyż opowiadał o losach małej dziewczynki, która nie była akceptowana przez koleżanki i kolegów w szkole. Ukazywał jak łatwo nam oceniać innych i sprawiać im przykrość. W rolę bohaterów wcielili się uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum.

W scenariusz wpleciono prace pisane przez uczniów naszej szkoły na konkurs pt. ''List do św. Mikołaja''.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali słodką niespodziankę, którą wręczył sam św. Mikołaj.

Mali aktorzy występujący w przedstawieniu bardzo wczuli się w swoje role tworząc interesującą opowieść bliską wszystkim widzom. Widzowie w skupieniu śledzili losy Edytki. W nastrój świąteczny wprowadzały nas kolędy wykonywane przez uczniów. Świąteczna dekoracja dodawała doniosłości chwili.

Aktorzy występujący w przedstawieniu pracowali pod kierunkiem p. J. Banszek. E. Rogulskiej, M. Pigłas we współpracy z p. J. Kalinowską, p. D. Błachnio, p. M. Michalec, p. A. Staroniem oraz katechetami.

J. Banaszek

A.S.

**************************

A.S.

**************************

Powiatowy Konkurs Plastyczny - 14.12.2012

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XII powiatowym konkursie na najładniejszą kartkę. Konkurs, którego założeniem było przypomnienie i ożywienie starych, regionalnych tradycji zdobniczych związanych ze świętami Bożego Narodzenia, zorganizowany został przez Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

Spośród prawie 200 nadesłanych prac jury wybrało te najpiękniejsze. Wśród nich znalazły się kartki wykonane przez naszych uczniów.

Nagrodzeni uczniowie z naszej szkoły

Gimnazjum

 • I miejsce - Rafał Kopera i Łukasz Napora kl. III b

Szkoła Podstawowa kl. IV- VI

 • II miejsce - Mateusz Rogulski kl. VI b
 • Wyróżnienie - Daria Babik kl. VI a

Klasy I - III

 • Wyróżnienie - Piotr Szostak kl. I a

Prace uczniów można obejrzeć w holu Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie do dnia 28 grudnia 2012 r. Link

E. Rogulska

A.S.

**************************

ODDAJ KREW DLA PAWŁA!

Potrzebna jest krew dla Ucznia naszej szkoły Pawła Łojka, który w piątek 30 listopada uległ poważnemu wypadkowi w trakcie powrotu ze szkoły do domu, a obecnie przebywa w Szpitalu Dziecięcym przy ul. Niekłańskiej w Warszawie.
Krew mogą oddawać DOROŚLI w punkcie krwiodawstwa w szpitalu w Garwolinie od poniedziałku w godz. 7:30 - 13:30.

W punkcie krwiodawstwa należy podać informację:
KREW DLA PAWŁA ŁOJKA - SZPITAL NA NIEKŁAŃSKIEJ

K. Łapacz

A.S.

**************************


Grudzień

Etap szkolny III Ogólnopolskiego Pijarskiego Konkursu Gramatycznego
im. Onufrego Kopczyńskiego

30 listopada 2012 r., dokładnie w 277. rocznicę urodzin Onufrego Kopczyńskiego - autora pierwszej gramatyki języka polskiego, odbył się szkolny etap III Ogólnopolskiego Pijarskiego Konkursu Gramatycznego.

Z naszego gimnazjum do finału III Ogólnopolskiego Pijarskiego Konkursu Gramatycznego zakwalifikowały się:

 • Natalia Kowalska - III B,
 • Daria Siejka - II A,
 • Kinga Rutkowska - III B.

Natomiast z naszej szkoły podstawowej do finału III Ogólnopolskiego Pijarskiego Konkursu Gramatycznego zakwalifikowały się:

 • Mariola Kurek - VIB,
 • NN (Zastrzeżone dane osobowe) - VIB

Gratulujemy!

Finał odbędzie się 23.03.2013 r. w siedzibie Szkół Pijarskich w Warszawie.

J. Maraszek

A.S.

**************************

Odwiedziny Mistrza Piotra Grudnia


W ramach projektu ''Szkoła Równych Szans. IV edycja'', współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, członkowie koła dziennikarskiego gimnazjum przygotowali konferencję prasową z Mistrzem paraolimpijskim - Piotrem Grudniem. Zdobył on złoty medal w deblu w tenisie stołowym podczas tegorocznych Igrzysk Paraolimpijskich w Londynie.

Sprawozdanie Weroniki Mądrej, kl. IID - koło dziennikarskie gimnazjum

23 listopada 2012 roku w naszej szkole zawitał złoty medalista paraolimpiady w tenisie stołowym - Piotr Grudzień. Było to duże przeżycie dla wszystkich, a szczególnie dla osób które miały przeprowadzić z nim wywiad, ponieważ bardzo rzadko w murach naszej szkoły mamy zaszczyt gościć tak znane i zasłużone osoby. Spotkanie to było planowane już od dawna, lecz pan Grudzień dopiero teraz znalazł dla nas czas. Spotkanie odbyło się w sali numer 3, rozpoczęło się około godziny 10.00. Na spotkaniu obecni byli: członkowie kół dziennikarskich szkoły podstawowej i gimnazjum, opiekunowie kół, czyli pani Beata Zabielska i pani Joanna Maraszek, pan dyrektor Krzysztof Łapacz, uczniowie klasy IIa (sportowej), dziewczęta z klasy IIb i kilkoro innych nauczycieli. Spotkanie poprowadziły Weronika Kuna i Aniela Zabielska. Kiedy mistrz wszedł do sali, rozległy się gromkie brawa na jego cześć, następnie nasze prowadzące wygłosiły krótką mowę powitalną, po czym pan dyrektor dodał jeszcze kilka słów od siebie.

Kiedy powitania dobiegły końca, członkowie kół dziennikarskich zaczęli zadawać różnorodne pytania. Pan Piotr okazał się pogodną osobą, chętną do udzielenia wyczerpujących odpowiedzi. Był otwarty, miły i wesoły. Bardzo chętnie i bez oporów pokazywał swój złoty medal z Londynu. Zapewne wszyscy obecni trzymali go w swoich dłoniach i wywarł na uczniach i nauczycielach ogromne wrażenie. Kiedy nikt z obecnych nie miał już więcej pytań, uczniowie zrobili sobie kilka zdjęć z medalistą, ten następnie podpisał pamiątkowe autografy. Po tym spotkaniu pan dyrektor, nauczyciele i członkowie kół udali się na salę gimnastyczną, aby rozegrać mecz tenisa z mistrzem. Wielu próbowało, lecz nikomu nie udało się go pokonać. Na zakończenie Michalina Zabielska i Dominik Pasik w imieniu wszystkich zebranych wręczyli panu Piotrowi Grudniowi bukiet róż i złożyli mu podziękowania. Pan Piotr powiedział, że jeśli jeszcze zechcemy, chętnie kolejny raz nas odwiedzi!

B.Z./A.S.

**************************

Wyjazd do Siedlec do redakcji radia i gazety


W ramach projektu ''Szkoła Równych Szans. IV edycja'', współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, uczniowie gimnazjum uczestniczyli w wyjeździe do Siedlec.


Sprawozdanie Oli Kalinowskiej, kl. IID - koło dziennikarskie gimnazjum

W poniedziałek - dnia 19.11.2012 r. - odbył się wyjazd klas trzecich gimnazjum oraz uczniów Koła Dziennikarskiego do Siedlec. Celem naszej wycieczki było odwiedzenie ''Katolickiego Radia Podlasie'' oraz gazety - ''Echo Katolickie''. Na początku zawitaliśmy do redakcji ''Echa''. Tam mogliśmy m.in. zaobserwować, jak wygląda składanie takiego czasopisma. Wspólnie odkrywaliśmy także wady i zalety dziennikarstwa oraz przypatrywaliśmy się pracy dziennikarzy. Kolejnym punktem naszej wycieczki było „Katolickie Radio Podlasie”. Każdy z ogromną ciekawością przysłuchiwał się opowieści o tym, jak wygląda dzień w radiu. Dowiedzieliśmy się też, że podstawową zasadą pracy w takiej instytucji jest wzajemna pomoc. Końcowymi elementami naszego wyjazdu były oczywiście McDonald’s i kino, bez których, jak wiadomo, żadnej wycieczki nie można zaliczyć do tych ''udanych''. Do Sobolewa powróciliśmy ze wspaniałymi humorami, bogatsi o nową wiedzę.

B.Z.

**************************

ZBIÓRKA URZĄDZEŃ ELEKTRYCZNYCH

Przypominamy, że w naszej szkole w dniach 15 października - 30 listopada 2012 trwa zbiórka „elektroodpadów”. Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny można dostarczać codziennie od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 15.30. „Elektrośmieci’’ odbierają panowie Jan Ostrowski i Roman Błażejczyk.

Organizatorzy

A.S.

**************************

KONKURS ''KLASA NA MEDAL''
GAZETKA TEMATYCZNA ''NASZ PATRON''

Wyniki konkursu:

 1. 4a    sala 17   62 pkt.
 2. 4b    sala 24   67 pkt.
 3. 5a    sala 16   72 pkt.
 4. 5b    sala 15   77 pkt.
 5. 5c    sala 15   73 pkt.
 6. 6a    sala 20   72 pkt.
 7. 6b    sala 17   68 pkt.
 8. 1A    sala  5   48 pkt.
 9. 1B    sala 13   43 pkt.
 10. 1C    sala 22   58 pkt.
 11. 2A    sala 22    0 pkt.
 12. 2B    sala 25   43 pkt.
 13. 2C    sala 19   45 pkt.
 14. 2D    sala  3   46 pkt.
 15. 3A    sala  4   79 pkt.
 16. 3B    sala 14   35 pkt.
 17. 3C    sala 21   44 pkt.

Zwycięzcy konkursu:

 1. miejsce: klasa 3A - 79pkt
 2. miejsce: klasa 5b - 77pkt
 3. miejsce: klasa 5c - 73pkt

M. Gładysz

A.S.

**************************

DZIEŃ PATRONA - ZDJĘCIA

Poniżej zamieszczone są linki do miniaturek zdjęć (4 części) z dzisiejszej uroczystości Dnia Patrona.
Jeśli znajdzie się dostateczna liczba chętnych, to będzie możliwość grupowego zamówienia tych zdjęć w zakładzie fotograficznym - jako odbitki fotograficzne w formacie 10x15cm. Oznaczenia zdjęć widnieją bezpośrednio pod miniaturkami, i pod tymi numerami można je będzie zamówić do dnia 30 listopada.

Szczegółowe informacje można uzyskać w bibliotece codziennie oprócz czwartku.

CZĘŚĆ 1   CZĘŚĆ 2    CZĘŚĆ 3   CZĘŚĆ 4

A. Staroń

A.S.

**************************

***

8 listopada to Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania (ang. ''European Day of Healthy Food and Cooking''), ustanowiony w 2007 roku przez ówczesnego Komisarza ds. Zdrowia Markosa Kyprianou. Do tej pory dzień ten jest obchodzony w kilku krajach Europy Zachodniej, m.in. w Wielkiej Brytanii.

Nasza szkoła przyłączyła się do programu ''Śniadanie Daje Moc'' i zorganizowała w klasach 8 listopada Dzień Zdrowego Śniadania. Klasa Ib wzięła udział w akcji obchodzenia, 8 listopada, Dnia Zdrowego Śniadania. Utworzyliśmy w klasie Klub Śniadaniowy, bo ''Śniadanie'' to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu mamy energię do nauki, lepiej koncentrujemy się podczas lekcji i mamy siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!

Mariola Michalec

A.S.

**************************

Regulamin konkursu:
''KLASA NA MEDAL''

Pod linkiem można pobrać regulamin konkursu ''Klasa na medal''.

A.S.

**************************

''Integracja pokoleń w oczach dzieci i młodzieży''
Powiatowy Konkurs Plastyczny

Konkurs plastyczny skierowany został do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu powiatu garwolińskiego.

Celem konkursu było uświadomienie młodym ludziom prawdy, że starsze pokolenie nie jest problemem społecznym, a zdecydowaną wartością dla całego społeczeństwa. Inicjatywa miała służyć przekonaniu - szczególnie młodego pokolenia - że osoby starsze niosą wartości i doświadczenia, które trzeba szanować i z których warto korzystać.

Zespół oceniający brał pod uwagę m.in.: atrakcyjność, oryginalność, emocjonalność przekazu, a także walory artystyczne i wizualne pracy.

Ośmioro uczniów z naszej szkoły, którzy brali udział w konkursie zostało zauważonych przez jury:

Nagroda w kategorii gimnazjum:

 • Zabielska Aniela z klasy IIIA - 1 miejsce w kategorii gimnazjum

Wyróżnienia w kategorii gimnazjum:

 • Stoń Milena z klasy IIC - wyróżnienie w kategorii gimnazjum
 • Kuna Weronika z klasy IIIA - wyróżnienie w kategorii gimnazjum
 • Gronek Agata z klasy IIIA - wyróżnienie w kategorii gimnazjum

Wyróżnienia w kategorii szkoła podstawowa:

 • Rogulski Mateusz z klasy VIb - wyróżnienie w kategorii szkoła podstawowa
 • Pawelec Katarzyna z klasy Va - wyróżnienie w kategorii szkoła podstawowa

Wyróżnienia w kategorii dzieci klas młodszych (I-III):

 • Żak Szymon klasa Ib
 • Seremak Aleksandra klasa Ib

Ewa Rogulska

A.S.

**************************

Sukcesy na VII Festiwalu Pieśni Patriotycznej
w Garwolinie

Uczestniczki konkursu

W dniu 31 października 2012 r. w Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie odbył się VII Festiwal Pieśni Patriotycznej. Naszą szkołę reprezentowały solistki:

 • Wiktoria Sierańska z klasy Va
 • Sylwia Majsterek z klasy Ia gimnazjum.

Wiktoria zaśpiewała ''Taki kraj'' i ''Tam gdzie są łąki zielone'', które pozwoliły jej zająć w kategorii ''soliści'' klas IV-VI znakomite 2 miejsce. Sylwia Majsterek zaśpiewała piosenkę z repertuaru Danuty Rinn ''Polskie Skrzydła''. Drugim utworem jaki zaśpiewała Sylwia była piosenka Ireny Santor ''Kamienne schodki''. Znakomicie dobrany (co podkreślili członkowie jury) i zaśpiewany repertuar pozwolił na zajęcie Sylwii 2 miejsca w kategorii soliści - gimnazjum.

Obydwie uczennice zostały przygotowane przez p. Krzysztofa Szostaka.

Dziewczętom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Krzysztof Szostak

A.S.

**************************


Listopad

Przystąpiliśmy do programu ''Szkoły Promujące Zdrowie''

W roku szkolnym 2011/2012 nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego programu - ''Szkoły Promujące Zdrowie''.

Ten program ma na celu uświadomienie uczniom korzyści płynących :

 • ze zdrowego odżywiania,
 • aktywności ruchowej,
 • poczucia bezpieczeństwa,
 • dbania o swoje zdrowie

Żeby zostać kandydatem programu ''Szkoły Promującej Zdrowie należało podjąć następujące działania:

- przeprowadzić szkolenie Rady Pedagogicznej
- podjąć uchwałę dotyczącą akceptacji naszego przedsięwzięcia
- przeprowadzić ankietę wśród uczniów i rodziców
- przeprowadzić głosowanie uczniów potwierdzające przystąpienie do programu
- ogłosić konkurs na logo i hasło ''Szkoły Promujące Zdrowie''.

Głosowanie

Dyrekcja szkoły na posiedzeniu Rady Pedagogicznej dnia 10.01.2012 powołała Zespół ds. Promocji Zdrowia w składzie:

- Hanna Banaszek - nauczyciel biologii
- Halina Janisiewicz - nauczyciel przyrody
- Ewa Figacz - nauczyciel nauczania zintegrowanego
- Renata Jankowska-Babik - pedagog
- Paweł Białecki - nauczyciel wychowania fizycznego
- Jolanta Dudek - pielęgniarka szkolna
- Lena Sierańska - rodzic.

Już na pierwszym spotkaniu zespół opracował systemowe działania w zakresie promocji zdrowia, które zostały zrealizowane w ciągu roku:

- Pogadanki na godz. wych. nt. zdrowego odżywiania, używek i polubownego rozwiązywania problemów (wg ankiet poziom agresji w szkole jest niski).

- Przygotowanie apelu promującego zdrowie: plakaty, prezentacje multimedialne, gazetki, sporządzanie i degustacje zdrowych potraw, festiwal piosenki o zdrowiu i higienie, rozstrzygnięcie konkursu na logo i hasło szkoły promującej zdrowie

 • akcja ''Szklanka mleka'',
 • akcja ''Owoce w szkole'',
 • nauka udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
 • korzystanie przez uczniów z porad psychologa i pedagoga szkolnego.

- Na zajęciach technicznych realizowano moduł ''O żywności i żywieniu'' - uczniowie wg jadłospisów przygotowanych przez siebie, przyrządzali dania, zachowując odpowiednią jakość potraw, higienę i estetykę podawanych posiłków. W ten sposób kształtują świadomość konsumenta przy wyborze produktów (substancje dodawane do żywności). Przede wszystkim znają negatywny wpływ fast foodów na zdrowie człowieka.

W naszej szkole odbywają się również zajęcia wspierające promocję zdrowia:

- Zajęcia gimnastyki korekcyjnej, SKS, aerobik, koło taneczne, wycieczki rowerowe, wyjazdy na basen, gry w tenisa stołowego i ziemnego, gra w szachy, spotkania z dietetykiem oraz spotkania nt. używek i przemocy w cyberprzestrzeni.

Instytucje wspierające nas w programie ''Szkoły Promujące Zdrowie'' to:

Nauczyciele, pracownicy niepedagogiczni szkoły, rodzice, SANEPID, GOPS, Ośrodek Zdrowia, Policja, Parafia, PPP w Garwolinie, COMS - Warszawa, Urząd Marszałkowski, Fundacja Pedagogium.

Podsumowaniem wszystkich działań był apel promujący zdrowie i zdrową żywność.

Rozstrzygnięto konkurs na hasło, które brzmi:

''Zdrowo jemy i żyjemy''

Było ono myślą przewodnią działań w roku szkolnym 2011/2012.

Spośród wielu prac, które wpłynęły na konkurs wybrano właśnie to logo:

A tak, bawili się uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum na apelu:

W roku szkolnym 2012/2013 mottem przewodnim jest hasło ''Aktywni dla zdrowia''.

Opracowały:
H. Banaszek
H. Janisiewicz

A.S.

**************************

Wyniki Powiatowego Konkursu
''NARKOTYKI - TERAŹNIEJSZOŚĆ BEZ PRZYSZŁOŚCI''

Na powiatowy konkurs plastyczny z zakresu profilaktyki uzależnień napłynęło ponad 150 prac plastycznych w 3 kategoriach wiekowych. Nasi uczniowie, pod kierunkiem p. E. Rogulskiej przygotowali prace na konkurs plastyczny, i zajęli pierwsze miejsca w dwóch z trzech kategorii wiekowych! Jury w składzie: Zbigniew Marciniuk, Monika Metera (plastyk), Marek Banaszek (plastyk), przyznało nagrody:

W kategorii szkół podstawowych:

Mateusz Rogulski - 1 miejsce nagrodzona praca

W kategorii gimnazjów:

Aniela Zabielska - 1 miejsce nagrodzona praca

Więcej o konkursie

E. Rogulska

A.S.

**************************

Bezpłatne leczenie stomatologiczne dla dzieci i młodzieży

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Garwolinie przy udziale środków Narodowego Funduszu Zdrowia realizuje Program bezpłatnego leczenia stomatologicznego dla dzieci i młodzieży do 18 roku życia, uczęszczających w roku szkolnym 2012/13 do przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych.

Osobą odpowiedzialną za koordynację działań związanych z realizacją Programu, od strony SP ZOZ jest pielęgniarka, pracująca w Gabinecie Stomatologicznym, tel. (25) 682 30 23.

Miejsce realizacji: Gabinet Stomatologiczny, Przychodnia przy ul Staszica 18 w Garwolinie

Czas realizacji: rok szkolny 2012/2013

Program profilaktyki jest BEZPŁATNY.

Czas pracy Gabinetu Stomatologicznego:

 • Poniedziałek 13:00-18:00
 • Wtorek 07:30-13:30
 • Czwartek 07:30-13:30
 • Piątek 13:00-18:00
 • Sobota 10:30-16:30

Formularz zgody na badanie.

Ulotka informacyjna

Warunkiem udziału w Programie jest pisemna zgoda rodzica/opiekuna dziecka na badanie i leczenie stomatologiczne.

A.S.

**************************

14 października
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Dziś szczególny dzień - święto polskiej szkoły, święto uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi i tych co szkoły prowadzą i nadzorują - tymi słowami uczniowie klas drugich szkoły podstawowej powitali zgromadzonych na uroczystej akademii gości.

Rozbawiona publiczność przysłuchiwała się scenkom z życia klasy. Nauczyciele z kolei przysłuchiwali się uczniom, którzy wcielili się w ich role i pokazali, jak trudna jest ich praca. Wokół rozbrzmiewały piosenki popularnych zespołów, a grupa taneczna zaprezentowała się w wesołym korowodzie. Można było podziwiać barwne prace plastyczne uczniów tematycznie związane z tym świętem.

Jolanta Kalinowska
Anna Tuchowska

Uczniowie gimnazjum przedstawili ''Niespodziankę'', którą był pokaz mody nauczycielskiej

A.S.

**************************

Wizyta Deutsch-Wagen-Tour

Projekt Deutsch-Wagen-Tour został zrealizowany w Publicznym Gimnazjum im. Henryka Sienkiewicza w Sobolewie. Projektem zostały objęte wszystkie klasy pierwsze i drugie naszego gimnazjum. Pani lektor Agnieszka Żółkowska w dniu 11.10.2012 uatrakcyjniała zajęcia poprzez szereg zabaw językowych, np. zabawa z balonami, z matą animacyjną, praca w grupach. Lekcje przeprowadzono w sposób zabawny, a przy tym niekonwencjonalny. Wizyta Deutsch-Wagen-Tour dostarczył inspiracji i zachęcił do nauki języka niemieckiego uczniów naszej szkoły.

K. Pietrzak

A.S.

**************************


Październik

Dni wolne od zajęć dydaktycznych
w roku szkolnym 2012/13

Szkoła Podstawowa:

 • 14 X 2012
 • 1 XI 2012
 • 1 XI 2012
 • 11 XI 2012
 • 15 XI 2012
 • 14 XII 2012
 • 25 XII 2012
 • 1 I 2013
 • 31 III 2013
 • 4 IV 2013
 • 1 V 2013
 • 2 V 2013
 • 3 V 2013
 • 30 V 2013
 • 31 V 2013

Gimnazjum:

 • 14 X 2012
 • 1 XI 2012
 • 1 XI 2012
 • 11 XI 2012
 • 15 XI 2012
 • 14 XII 2012
 • 25 XII 2012
 • 1 I 2013
 • 31 III 2013
 • 23 IV 2013
 • 24 IV 2013
 • 25 IV 2013
 • 1 V 2013
 • 2 V 2013
 • 3 V 2013
 • 30 V 2013
 • 31 V 2013

A.S.

**************************

UWAGA RODZICE!
PEŁNY DOSTĘP DO LIBRUSA

Do dnia 20 października można wnieść do Wychowawcy klasy, do której uczęszcza dziecko opłatę (promocyjną) za aktywację kont w e-Dzienniku Librus.

Opłata promocyjna wynosi:

 • 20 zł - wpłata indywidualna,
 • 30 zł - rodzeństwo.

Opłaty dokonywane indywidualnie (bez promocji - czyli bez pośrednictwa szkoły) wynoszą:

 • 22 zł - wpłata indywidualna,
 • 32 zł - za rodzeństwo.

A.S.

**************************

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2012

W dniu 14 września nasza Szkoła uczestniczyła w akcji sprzątania świata.

Podczas gdy uczniowie sprzątali świat, nasi konserwatorzy odnowili naszą bibliotekę.

A.S.

**************************

DOŻYNKI 2012

W dniu 9 września odbyły się w naszej Gminie i Parafii dożynki. Po Mszy św. w uroczystym korowodzie, zebrani przedstawiciele poszczególnych rejonów Gminy udali się na boisko, gdzie po przywitaniu, przedstawieniu wieńców każdy mógł posmakować chleba z tegorocznych plonów, a następnie odbyła się część artystyczna.

Na scenie wystąpił zespół z Gończyc oraz uczniowie naszej szkoły, ale nie zabrakło też innychatrakcji dla dzieci.

A.S.

**************************

BYLIŚMY W CNK

W dniu 6.09.2012 r. w ramach projektu ''Szkoła Równych Szans. IV edycja'', współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, uczniowie szkoły podstawowej uczestniczyli w wyjeździe edukacyjnym do Warszawy. Głównym celem wyjazdu było Centrum Nauki Kopernik.

Młodzi przyrodnicy zwiedzali CNK z wielkim zainteresowaniem, poznawali zjawiska fizyczne, chemiczne, przeprowadzali doświadczenia z wodą, ogniem, bawili się dźwiękiem, cały czas w ruchu, pełni energii i zaangażowania.

Po wielogodzinnej wędrówce po Centrum, z radością zasiedli w kinowych fotelach, aby obejrzeć film w 3D "Merida Waleczna". Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do Sobolewa.

Z. Beczek

A.S.

**************************

UWAGA FOTOAMATORZY!

Ruszyła VII edycja konkursu fotograficznego ''Mazowsze bliskie sercu'', organizowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Tegoroczny temat prac to:

''Mazowsze - pomysł na weekend dwa kroki stąd''

Nabór prac (zdjęcie na papierze foto w rozmiarze 15x21 cm) trwa do końca września 2012 r. Prace można wysyłać samodzielnie, lub za pośrednictwem szkoły - informacje można uzyskać w bibliotece.
Przewidziane są dwie kategorie wiekowe: do 16 lat włącznie i powyżej 16 lat.

Jury spośród nadesłanych prac wyłoni 6 najlepszych. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni podczas finałowej gali. Zasady i regulamin konkursu dostępne są na stronie internetowej. www.mazovia.pl.

Regulamin konkursu

A.S.

**************************

UROCZYSTOŚĆ ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO
2012 - 2013

Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny!

Po Mszy św. i błogosławieństwie na nowy rok zebraliśmy się na placu szkolnym.

Natępnie wszyscy udali się do szkoły i po wprowadzeniu sztandaru i złożeniu kwiatów przed pomnikiem ofiar II wojny światowej głos zabrał Dyrektor.

Na koniec odbyły się spotkania z Wychowawcami.

A.S.

**************************

Projekt "Pantomima - reakcje chemiczne"
Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

Grupa uczniów z naszego gimnazjum została wyróżniona - zaproszono nas we wrześniu na ogólnopolską prezentację projektów do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Prezentowanych będzie 16 projektów z całej Polski, w tym nasz projekt! Dla przypomnienia:

W dniu 13 maja w Warszawie odbył się Wojewódzki Festiwal Uczniowskiej Nauki - FUN. Osiemnastu uczniów naszego gimnazjum z klas Ic, Id i IIa, uczestniczących w zajęciach pozalekcyjnych Akademia Uczniowska, przygotowali pod kierunkiem p. Beaty Zabielskiej i p. Ewy Rogulskiej projekt: "Pantomima - reakcje chemiczne".

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i relacji z przedstawienia:
Centrum Edukacji Obywatelskiej
Akademia Uczniowska - zdjęcia

Dużo zdjęć!!! Zapraszam do obejrzenia :)

B. Zabielska

**************************

ZAJĘCIA WAKACYJNE

Uczniowie Zespołu Szkół w Sobolewie od 20 sierpnia 2012 r. uczestniczą w zajęciach wakacyjnych, realizowanego od dnia 2 kwietnia 2012 r. przez Publiczną Szkołę Podstawową i Publiczne Gimnazjum, projektu "Szkoła Równych Szans. IV edycja".

Są to zajęcia wyrównawcze, zajęcia terapeutyczne oraz zajęcia rozwijające zainteresowania i zdolności uczniów.

W trakcie zajęć przeżyliśmy kilka atrakcji: uczniowie szkoły podstawowej byli na basenie w Kozienicach, a uczniowie gimnazjum na plenerze malarskim w Godziszu.

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Koordynatorzy: Z. Beczek; K. Łapacz

Z. Beczek

A.S.

**************************

Zapraszamy na spotkanie informacyjne

W dniu 20 sierpnia 2012 o godz. 10.00 w świetlicy szkolnej odbędzie się spotkanie informacyjne o Projekcie ''Szkoła Równych Szans. IV edycja''.

Informacja w formacie doc

Z. Beczek

ZAPRASZAMY!

A.S.

**************************


Wrzesień
Galerie zdjęć kryją się pod miniaturkami. Chcesz obejrzeć - kliknij w zdjęcie

Copyright (c) 2006. Sobol Design. Wszystkie prawa zastrzeżone.