AKTUALNOŚCI 2011/12

Scenariusz Szkolnego Dnia Języków Obcych

W naszej szkole w dniu 30.05.2012 (środa) odbył się ''Szkolny Dzień Języków Obcych''. Impreza ta miała na celu propagować naukę języków obcych wśród uczniów naszej szkoły.

W tym dniu odbyły się liczne występy uczniów, a mianowicie:

1. Przedstawienie ''Kopciuszek'' w języku angielskim (p. Ewa Leśniowska)
  2. Koncert piosenki niemieckiej w wykonaniu uczniów klasy 3b (p. Katarzyna Pietrzak)
  3. Scenka ''U lekarza'' w języku rosyjskim (p. Elżbieta Kostyra)
  4. Występy klasy 5b w języku angielskim (p. Olena Karpova)
  5. Przedstawienie ''Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków'' w języku niemieckim (p. Katarzyna Pietrzak)
  6. Scenka ''Na lekcji'' w języku rosyjskim (p. Elżbieta Kostyra)
  7. Skecz ''Na dyskotece, czyli ucz się języków''(p. Katarzyna Pietrzak, Elżbieta Kostyra)
  8. Następnie rozdano nagrody za wykonane flagi, i nie tylko za flagi.
  9. Konkurs na najpiękniej zaśpiewaną piosenkę obcojęzyczną w wykonaniu:
  • Katarzyny Pawelec kl 4a
  • Zuzanny Kowalczyk kl 1b
  • Karoliny Pawelec kl 4a
  • Wiktoria Sierańska kl 4a
  • Martyny Szczęch kl 2c
  • Sylwii Majsterek kl 6a

Największą sympatię zyskali uczniowie gimnazjum (Martyna Kazimierak, Weronika Kuna, Kinga Grula, Robert Wiśnioch, Piotr Paciorek oraz Adam Czarnecki) przedstawiając skecz językowy pt: Na dyskotece.

Serdecznie dziękuję nauczycielom języków obcych oraz wszystkim uczniom zaangażowanym w przygotowanie ''Szkolnego Dnia Języków Obcych''.

Scenariusz skeczu

A co sądzili widzowie o przebiegu dnia języków?

Tu jest odpowiedź!

Katarzyna Pietrzak

Minął XX Ogólnopolski Zlot Szkół Sienkiewiczowskich
w Starogardzie Gdańskim.

Zespół Szkół w Sobolewie reprezentowały uczennice szkoły podstawowej: Gabriela Maraszek (kl. VIb) i Aneta Kazimierak (kl. Vb) oraz opiekun Samorządu Uczniowskiego - Zofia Beczek.

Nasza szkoła uczestniczy w Ogólnopolskich Zlotach Szkół Sienkiewiczowskich od 2005 r. Z każdego Zlotu przywozimy nagrody zdobyte w konkursach zlotowych.

W tym roku mieliśmy 4 laureatów:
w gimnazjum:

1. Weronika Mądra (II miejsce, konkurs literacki, opiekun Joanna Maraszek),
  2. Joanna Zabielska (III miejsce, konkurs informatyczny, opiekun Beata Zabielska);

w szkole podstawowej:
  1. Mateusz Rogulski (I miejsce, konkurs plastyczny, opiekun Wiesława Rudnicka);
  2. Alicja Pluta (wyróżnienie, konkurs plastyczny, opiekun Wiesława Rudnicka).

Wojewódzki Festiwal Uczniowskiej Nauki - FUN
w Warszawie

W dniu 13 maja w Warszawie odbył się Wojewódzki Festiwal Uczniowskiej Nauki - FUN. Grupa osiemnastu uczniów naszego gimnazjum z klas Ic, Id i IIa, uczestniczących w zajęciach pozalekcyjnych Akademia Uczniowska, przygotowali pod kierunkiem p. Beaty Zabielskiej i p. Ewy Rogulskiej projekt: "Pantomima - reakcje chemiczne".

Przedstawienie zachwyciło oglądających.
Informacje o tym wydarzeniu zostały umieszczone na stronie głównej CEO i Akademii Uczniowskiej.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i relacji z przedstawienia:
Centrum Edukacji Obywatelskiej
Akademia Uczniowska - zdjęcia

Są nowe zdjęcia!!! Zapraszamy do obejrzenia:)

Koszty przejazdu i jedzenie w McDonald's zostały sfinansowane przez Akademię Uczniowską.

***Pani Ewie dziękuję za pomoc w przygotowaniu pantomimy (muzyka, choreografia), a uczniom za ogromne zaangażowanie i super współpracę.***

B. Zabielska

Powiatowy Konkurs Recytatorski im. Kornela Makuszyńskiego

Wiktoria Sierańska uczennica z klasy IV a , która zdobyła I miejsce w Garwolinie w Powiatowym Konkursie Recytatorskim im. Kornela Makuszyńskiego.

Przegląd odbył się 18.05.2012 r. w Bibliotece Miejsko-Powiatowej w Garwolinie, gdzie uczennica zaprezentowała zgromadzonej publiczności wiersz pt. ''Ziółko'' M. Terlikowskiej oraz fragment prozy z utworu Piotra Rowickiego ''Nazywam się Jeżynka''.

Nasza zwyciężczyni będzie reprezentować powiat garwoliński na konkursie o tym samym tytule w dniu 5.06.2012 w Siedlcach.

GRATULUJEMY!

E. Rogulska

Więcej o konkursie na stronie garwolińskiej.

XX Jubileuszowego Zlotu Szkół Sienkiewiczowskich
w Starogardzie Gdańskim - zlot odbywa się w dniach 25-27.05.2012

Uczniowie naszej szkoły zdobyli następujące miejsca.

KONKURS PLASTYCZNY - projekt graficzny okładki zeszytu (notesu), tematycznie nawiązującego do twórczości H. Sienkiewicza.

I miejsce - MATEUSZ ROGULSKI klasa Vb

wyróżnienie - ALICJA PLUTA klasa Va

pod kierunkiem p. W. Rudnickiej

KONKURS LITERACKI - Temat: Otwierały się przed nim nowe drogi tułactwa; wiatr porywał znowu ten liść, by nim rzucać po lądach i morzach, by się nad nim znęcać do woli. Przedstaw dalsze losy Skawińskiego, utrzymując klimat noweli Sienkiewicza - opowiadanie z elementami charakterystyki i opisu przeżyć wewnętrznych.

II miejsce - WERONIKA MĄDRA klasa ID gimnazjum

pod kierunkiem p. J. Maraszek

KONKURS INFORMATYCZNY - Temat: ''Rysunek, malarstwo, grafika i ekslibris inspirowany twórczością Henryka Sienkiewicza'' - prezentacja multimedialna

III miejsce - JOANNA ZABIELSKA klasa ID gimnazjum

pod kierunkiem p. B. Zabielskiej

GRATULUJEMY!

B. Zabielska

Szkolny konkurs literacki

Zapraszamy uczniów klas IV – VI oraz gimnazjalistów do wzięcia udziału w konkursie literackim. Wypowiedź pisemna dotyczy własnych przemyśleń opartych na słowach Janusza Korczaka:

''Dzieci to przyszli ludzie. Więc dopiero będą, więc jakby ich nie było.
A przecież jesteśmy, żyjemy, czujemy, cierpimy''.

Forma literacka jest dowolna - (opowiadanie, wiersz lub każdy inny rodzaj wypowiedzi, wybrany przez uczestnika konkursu).

Prace należy oddać do dnia 25 maja 2012 r. do biblioteki szkolnej lub do pani Joanny Maraszek.

Przewidziane są nagrody za najlepsze wypowiedzi literackie.

Zapraszamy!